logo

اخبار

اتصالات پلی اتیلن

اتصالات پلی اتیلن

به لوازمی که در خط های لوله کشی و تآسیسات در صنایع مختلف که برای تغییر زاویه مسیر جریان اب، تغییراندازه قطر لوله کشی و وصل کردن لوله ها به یکدیگر استفاده میشود را اتصالات پلی اتیلن میگویند. اتصالات پلی اتیلنی این قابلیت را دارد که از از لوله ای به لوله دیگری وصل شود یا قادر است، دو لوله پلی اتیلنی را بهم وصل کند. در واقع اتصالات پلی اتیلنی در لوله کشی، هدف های متنوعی دارد که از آن ها استفاده میشود.

چند نوع از این اتصالات شامل :

  1. زانویی
  2. سه راهیی
  3. چهار راهیی
  4. درپوش
  5. مغزی

این اتصالات، روش های مختلفی برای ساختن دارد. برای مثال: یکی از آن ها روش قالبی به شکل تزریقی می باشد. در هر یک از روش های ساخت، ایراد ها و منفعت هایی وجود دارد. برای مثال: در همین روش به خاطر زیاد بودن تنوع سایز، نوع آن و... نمی شود به تمام سایز ها دسترسی داشت. از اتصالات پلی اتیلنی میشود به اتصالات الکتروفیوژن، اتصالات مایتری یا جوشی، اتصالات تزریقی، اتصالات پیچی، سیستم آبرسانی، انتقال گاز و انتقال مواد شیمیایی اشاره کرد.

اتصالات مایتری :

یکی از اتصالاتی که بسیار از آن استفاده میشود، اتصال مایتری است. که میتوانید در تمام پروژه ها و خطوط، از ابعاد و سایزهای مختلف آن استفاده کنید. به همه ی اتصالاتی که با استفاده از دستگاه بات فیوژن و الکتروفیوژن به مرحله ساخت میرسد، اتصالات مایتری یا جوشی میگویند.

اتصالات تزریقی :

از این اتصالات بیشتر در کشاورزی استفاده میشود، تا فشار بر روی آن ها کم باشد. این لوله برای کمتر از 90 میلی متر استفاده میشود و برای خطوطی مثل ات نشانی اصلا مناسب نیست.

اتصلات پیچی :

از این نوع اتصالات، بیشتر در سیستم های آبیاری استفاده میشود، که کوچک و کم فشار هستند و در این اتصالات نیازی به جوشکاری نیست و قطر دستگاه هم 20 تا 25 میلی متر می باشد.

مزیت های اتصالات پلی اتیلنی :

وزن کم، مقاومت در مقابل خراش، مقاومت در برابر خورد شدگی و تحمل بالا در برابر ضربه مقاوم است. در اتصالات فلزی، زمانی که آب با آن ها برخورد میکند به مرور دچار زنگ زدگی میشود. اما این اتصالات در برابرآب و رطوبت تحمل بالایی دارند و میتواند خوب دوام بیاورد.

زمان انتشار مطلب 04 مرد 1401

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است