logo

اخبار

احوالات بازار آهن و فولاد در مرداد ماه

احوالات بازار آهن و فولاد در مرداد ماه

طبق اخرین اخبارات در رابطه با بازار آهن این بازار دچار روند نزولی شده و ثبات قیمت روزانه بازار آهن آلات رفته رفته رو به سیر کاهشی می رود. به طوری که می توان گفت کلیه محصولات آهن آلات کاهش قیمت داشتند و بازار آهن آلات و فولاد در اولین روز های تابستانی خود باافت قیمت محصولات خود همراه است.

ما در این قسمت به تحلیل روزانه قیمت آهن آلات می پردازیم:

در نخستین هفته ی ماه مرداد با موجی از کاهش نرخ قیمت ها همراه بودیم و میانگین نرخ میلگرد های آجدار ۲۰۰ الی ۳۰۰ تومان کاهش یافته است. به طوری که اگر بخواهیم این قیمت را با هفته ی گذشته مقایسه کنیم حدودا ۲۶۰ تومان کاهش قیمت دلشته است، و همچنین به تحلیل این خبر می پردازیم که نرخ روز پروفیل و دیگر لوله های داربستی و همچنین مانیسمان و....نیز با کاهش قیمت چشمگیری همراه بوده است و ما در اکثر مبادی فروش شاهده این بودیم که با توجه به میانگین ذکر شده حدودا ۵۰۰ الی۷۰۰ تومان کاهش قیمت داشته اند.

و در ادامه این بحث به تحلیل نرخ روزانه ناودانی می پردازیم:

میتوان گفت نرخ روز ناودانی و نبشی نیز سیر کاهشی را طی کرده اند و همچنین اکثر شرکت ها خبر از کاهش قیمت از۲۰۰ الی ۳۰۰ تومان محصولات خود داده‌اند. اما باید گفت برخلاف این ها، نرخ روز آهن ها و تیرآهن ها در بخش کیلو فروشی ثابته بود است و همچنین در بخش شاخه فروشی افزایش ۲۰ الی ۵۰ تومانی داشته است. در ادامه اضافه می کنیم که قیمت ورق سیاه و انواع مختلف آن نیز در بعضی شرکت ها ثبات داشته است و لازم به ذکر است که ورق گالوانیزه نیست افزایش و یا کاهش قیمت در چند روز اخیر نداشته است.
از عوامل تاثیر گذار رکود جهانی بازار آهن و فولاد افزایش نرخ بهره وری بانک مرکزی است که از مهم ترین و عامل رکود و کاهش در این عرصه است به طوری که نمی توان دید روشن برای بازار آهن به ویژه بازار داخلی تصور کرد.

زمان انتشار مطلب 05 مرد 1401

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است