logo

اخبار

ایران در جمع کشورهای دارای فناوری ساخت ماشین آلات و تولید گاز کربنیک

ایران در جمع کشورهای دارای فناوری ساخت ماشین آلات و تولید گاز کربنیک

بنا به گزارش داده شده توسط سازمان صنعت،معدن و تجارت،جناب اقای رستمی بیان کرد:

ایران با توجه به اینک استان چهارمحال و بختیاری دارای چهارمین شرکت در زمینه ساخت و توسعه ماشین آلات صنعتی فعالیت چشمگیری دارد، در جمع کشورهایی که دارای فناوری ساخت ماشین آلات هستند قرار گرفته است.

وی در ادامه اضافه کرد،این شرکت وظیفه تولید حدود ۳۵درصد از گاز کربنیک کشور را برعهده دارد که این گاز توسط دستگاهی گه دارای لوله های صنعتی است تولید می شود.

رستمی در ادامه در رابطه با نحوه ی کار بااین دستگاه توضیح داد، نحوه کار بااین دستگاه به گونه ای است که گاز موجود در داخل سیلندر های موجود در دستگاه به گونه ای تعبیه شده است که از ورود گاز کربنیک به اتمسفر جلوگیری خواهد شد.

در ادامه این مبحث بنا بر گفته های جناب سلیمی اضافه میکنیم که با قرار دادن این سامانه بر روی دودکش در نیرو گاه ها و در پالایشگاه ها و مجتمع هایی همچون مجتمع های پتروشیمی و.....می توان از وارد شدن مقدار فراوانی از این گاز در محیط زیست خودداری کرد.

باعث افتخار است که بدانیم شهرکرد اولین سامانه بازیافت این گاز را تولید کرده است.

لازم به ذکر است که ایران دارای ۶۴کارخانه در راستای تولید گاز کربنیک در کشور است که این دانش را بدون کوچیک ترین استفاده از ایده های دیگر کشور ها به سمت و سوی یکی از قطب های بزرگ تولید این گاز رسانده است.

این شرکت نیز در تولید سوخت مایع توسط گاز و همچنین تصفیه پساب شهری و ....و همچنین در زمینه کشاورزی نیز فعالیت دارد زیرا این روش برای نگه داری دمای گلخانه و...چه بسا ساخت باران مصنوعی بسیار پرکاربرد است، و در اخر این شرکت واقع در شهرستان بن استان چهارمحال و بختیاری استان ایران است.

 

 

 

زمان انتشار مطلب 02 مرد 1401

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است