logo

اخبار

پیشنهاد جدید ایلان ماسک به دونالد ترامپ

پیشنهاد جدید ایلان ماسک به دونالد ترامپ

پلتفرم Truth ترامپ و توئیتر هر دو مدعی ایجاد آزادی بیان در فضای مجازی هستند و قرارداد خرید توییتر، ماسک را در رقابت با شبکه اجتماعی ترامپ قرار می‌دهد.
به گزارش ثریا ایلان ماسک، مالک جدید توییتر، توصیه‌هایی برای برنامه نوپای «Truth Social» رئیس‌جمهور سابق دونالد ترامپ دارد. ماسک چهارشنبه به طعنه گفت که سرویس رسانه‌های اجتماعی رقیب باید تغییر نام را در نظر بگیرد. ماسک تنها دو روز پس از توافق با هیئت مدیره توئیتر برای خرید این شرکت به ارزش ۴۴ میلیارد دلار، برند اپلیکیشن مورد حمایت ترامپ را مورد بررسی قرار داد.
ماسک در توییتی نوشت: "Truth Social (نام وحشتناک) به این دلیل وجود دارد که توییتر آزادی بیان را سانسور کرده است. به جای آن باید شیپور نامیده شود! " ماسک ساعاتی قبل در توییتی که تغییر نام پیشنهادی خود را منتشر کرد، خاطرنشان کرد که Truth Social در فهرست پربارگیری‌ترین اپلیکیشن‌های رایگان فروشگاه App Store از توییتر و TikTok جلوتر است.
قرارداد خرید توییتر ظاهراً ماسک را در رقابت مستقیم با پلتفرم ترامپ قرار می‌دهد که خود را به عنوان جایگزین رسانه‌های اجتماعی و بهشت ​​محافظه‌کارانی که در پلتفرم‌های تحت کنترل شرکت‌های فناوری بزرگ با سانسور مواجه شده‌اند، قرار داده است. این قرارداد همچنین باعث ایجاد گمانه زنی‌هایی شد مبنی بر اینکه او می‌تواند تصمیم بگیرد حساب کاربری ترامپ به توئیتر بازگردد. ترامپ قبل از اینکه برای همیشه از توییتر و دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی پس از شرکت حامیانش در شورش ۶ ژانویه در کنگره منع شود، نزدیک به ۹۰ میلیون دنبال کننده داشت.
رئیس جمهور سابق قبلاً اعلام کرده بود که حتی پس از اتمام تصاحب ماسک به توییتر هیچ قصد بازگشتی ندارد. جرالدو ریورا، شخصیت فاکس نیوز، سه‌شنبه شب پیشنهاد کرد که مشارکت ترامپ، توییتر را به سرمایه‌گذاری جذاب‌تری برای ماسک تبدیل می‌کرد. ریورا افزود: «اگر دونالد ترامپ اصرار کند که در توییتر حضور نداشته باشد، و ترجیح دهد در Truth حضور داشته باشد، ایلان ماسک برای توییتر هزینه بیشتری پرداخت خواهد کرد.».

زمان انتشار مطلب 10 ارد 1401

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است