logo

اخبار

تقسیم امتیازات در نقش جهان/ استقلال شکست ناپذیر باقی ماند

تقسیم امتیازات در نقش جهان/ استقلال شکست ناپذیر باقی ماند

دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان اصفهان و استقلال تهران برنده نداشت.

دو تیم فوتبال سپاهان اصفهان و استقلال تهران از ساعت 18:30 و از هفته بیست و پنجم لیگ برتر در ورزشگاه نقش جهان اصفهان به مصاف هم رفتند که این بازی به تساوی یک- یک انجامید تا امتیازات تقسیم شود.

مسابقه با حملات سپاهانی‌ها آغاز شد و استقلال در دقایق ابتدایی سعی در مدیریت بازی داشت اما در دقیقه 6 آبی‌پوشان پایتخت موفق شدند گل اول را به ثمر برسانند. محمد دانشگر روی سانتر جعفر سلمانی صاحب موقعیت در محوطه جریمه سپاهان شد و با ضربه سر توانست گل اول آبی‌ها را به ثمر برساند. سپاهان پس از این گل شکل هجومی‌تری به خود گرفت و در دقیقه 12 محمدرضا حسینی با نفوذ خود به محوطه جریمه استقلال توانست یک پنالتی برای تیمش بگیرد و یک دقیقه بعد ولسیانی از روی نقطه پنالتی موفق شد گل تساوی‌بخش را وارد دروازه حسینی کند. پس از گل سپاهانی‌ها بازی شکل آرام‌تری به خود گرفت و دو تیم بیشتر در میانه میدان به دنبال ایجاد فرصت‌های گلزنی بودند. در این میان موقعیت‌های نصفه و نیمه‌ای شکل گرفت که البته دروازه دو تیم تهدید نشد. در دقیقه 34 سپاهان روی یک کار ترکیبی، مغانلو را در محوطه جریمه استقلال صاحب موقعیت کرد اما ضربه این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت. مغانلو یک دقیقه بعد باز هم موقعیتی شبیه به فرصت قبلی داشت که بازهم نتوانست کاری از پیش ببرد. سلمانی در دقیقه 40 روی اشتباه مدافع سپاهان، موقعیت بسیار خوبی برای گلزنی داشت اما شوت این بازیکن در نزدیکی دروازه سپاهان با دفع رشید مظاهری روبرو شد. در پایان تلاش دو تیم برای زدن گل برتری در نیمه اول ثمری نداشت تا این بازی در پایان نیمه اول با تساوی یک- یک به پایان برسد.

جدال تماشایی دو تیم در نیمه دوم هم ادامه داشت و فرهاد مجیدی که برای رسیدن به سه امتیاز این دیدار انگیزه بالایی داشت در همان شروع نیمه دوم تغییری را در ترکیب تیمش ایجاد کرد و مهری را به جای نیک نفس وارد زمین کرد. هرچند سپاهان تا دقیقه 60 تلاش زیادی کرد تا گل دوم را وارد دروازه استقلال کند اما آبی ها با دو تعویض دیگر شرایط را تغییر دادند تا اجازه ندهند سپاهان در دقایق پایانی سوار بر بازی شود. حضور وریا غفوری و سبحان خاقانی از جمله این تعویض ها بود. برخلاف پیش بینی ها با تعویض هایی که استقلال انجام داد بازی آرامتر شد و دو تیم نتوانستند روال هجومی دقایق قبل را ادامه دهند و بیشتر توپ در میانه های زمین در گردش بود. در دقیقه 76 شوت امید نورافکن در شرایطی که به سمت دروازه استقلال نواخته شده بود در بین راه به مدافع استقلال برخورد کرد که بازیکنان زردپوش اعتقاد داشتند توپ به دست غلامی برخورد کرده است. در این صحنه توپ به دست غلامی برخورد کرد اما موعود بنیادی فر اعتقادی به پنالتی نداشت. در دقیقه 80 ارسلان مطهری در حمله ای به سمت دروازه سپاهان در اندیشه فراهم کردن فرصت برای گلزنی بود که با خطای ولسیانی متوقف شد. این ضربه ایستگاهی اما ثمری برای آبی ها نداشت. دقایق پایانی با حساسیت بالایی پیگیری شد اما در نهایت این دیدار با تساوی به پایان رسید تا استقلال بهره بهتری از یک امتیاز ببرد و همچنان شانس اول قهرمانی در لیگ برتر بیست و یکم باشد.

با این تساوی استقلال در صدر 57 امتیازی شد و سپاهان هم 46 امتیازی شد و در رده سوم جدول باقی ماند.

داور: موعود بنیادی‌فر

ترکیب سپاهان: رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، گئورگی ولسیانی، امید نورافکن، دانیال اسماعیلی‌فر، محمد کریمی، جلال‌الدین علی‌محمدی (87- مسعود ریگی)، سروش رفیعی (78- میلاد جهانی)، فرشاد احمدزاده، محمدرضا حسینی (78- سجاد شهباززاده) و شهریار مغانلو

سرمربی: محرم نویدکیا

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، روزبه چشمی، عارف غلامی، محمد دانشگر، جعفر سلمانی، مهدی مهدی‌پور، زبیر نیک‌نفس (46- سعید مهری)، صالح حردانی (58- وریا غفوری)، امیرحسین حسین‌زاده (76- ارسلان مطهری)، کوین یامگا (88- آرمان رمضانی) و رودی ژستد (58- سبحان خاقانی)

سرمربی: فرهاد مجیدی

زمان انتشار مطلب 14 ارد 1401

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است