logo

اخبار

۷۰ میلیون دلار ماشین آلات وارداتی در آذربایجان شرقی بومی‌سازی شد

۷۰ میلیون دلار ماشین آلات وارداتی در آذربایجان شرقی بومی‌سازی شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: ۷۰ میلیون دلار ماشین آلات، قطعات و تجهیزات مورد نیاز واحدهای تولیدی که در سالهای گذشته وارد می‌شد در این استان بومی‌سازی شد.

حبیب امین زاده اظهار کرد: ساخت موتورهای دیزلی در شرکت‌های تبریز از جمله این بومی سازی ها در آذربایجان شرقی است.

وی افزود: ثبت توانمندی‌های بیش از ۴۰۰ واحد صنعتی استان و معرفی بیش از یک هزار محصول ظرفیت‌های فراوان بخش تولید و صنعت آذربایجان شرقی را به خوبی نشان می‌دهد.

امین زاده با اشاره به راه اندازی نمایشگاه دائمی توسعه و تعمیق ساخت داخل و اعلام نیازهای واحدهای تولیدی در محل سازمان و کسب رتبه اول آذربایجان شرقی در تحقق اهداف برنامه‌های جهش تولید در بین استان‌ها، گفت: عقد قرارداد انتقال طرح آب خلیج فارس توسط شرکت تبریزی و بومی سازی محصول انحصاری پمپ با ۲ ورودی با توان ۱۴۰ بارفشار از دیگر ظرفیت‌های بخش تولید در آذربایجان شرقی است.

وی از پایش و رصد سرمایه گذاری بیش از یکهزار و ۹۰۰ طرح در دست اجرا در استان خبر داد و افزود: حجم سرمایه گذاری پیش بینی شده طرح‌های در دست اجرای استان ۲۰ هزار میلیارد تومان با پیش بینی ۵۲ هزار فرصت شغلی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: تشکیل کمیته پایش در شهرستان‌ها و رفع موانع و تکمیل و راه اندازی طرح‌های بالای ۶۰ درصد و هدف گذاری راه اندازی حداقل ۵۰۰ طرح نیمه تمام در آذربایجان شرقی، راه اندازی ۴۹۰ طرح ایجادی و توسعه‌ای در استان در ۹ ماهه سال جهش تولید از اقداماتی است که در توسعه اشتغال و تولید بسیار مؤثر خواهد بود.

امین زاده ادامه داد: پیگیری عدم توقف سرمایه گذاری‌های انجام شده با تمدید و درج گزارش پیشرفت فیزیکی ۴۰۰ طرح در ۹ ماهه امسال از جمله اقدامات توسعه‌ای در آذربایجان شرقی است.

زمان انتشار مطلب 01 بهم 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است