logo

اخبار

رزم‌حسینی: رشد بخش صنعت امسال به ۶ درصد می‌رسد

رزم‌حسینی: رشد بخش صنعت امسال به ۶ درصد می‌رسد

سه نمایشگاه بین‌المللی رنگ و رزین، قطعات و لوازم خودرو و معدن و صنایع معدنی دیروز به طور همزمان با حضور وزیر صنعت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار کرد.

علیرضا رزم حسینی درحاشیه بازدید از این نمایشگاه ها در مصاحبه با خبرگزاران برگزاری همزمان سه نمایشگاه را نشان دهنده پویایی صنایع و معادن کشور برغم وجود همه مشکلات دانست و گفت: صنعت در ایران همچنان پویاست و با وجود تحریم‌های سنگین بین‌المللی علیه کشورمان، راه‌های غلبه بر مشکلات را پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه رشد صنعتی ایران تا پایان سال به ۶ درصد خواهد رسید، افزود: این رشد بسیار ارزشمند است، چراکه در شرایط تحریم‌ها و با تلاش همه صنعتگران بدان دست یافته‌ایم. چنانکه در ۲۹ رشته صنعتی رشد قابل قبولی داشته‌ایم و در برخی رشته‌ها به افزایش ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصدی در تولید رسیده‌ایم.

وزیر صنعت همچنین با اشاره به وجود برخی مشکلات صادرکنندگان گفت: برخی تولیدکنندگان کشور مشکلات بانکی یا گمرکی دارند که انشاالله با همکاری وزرای دولت برطرف خواهد شد.

وی همچنین درباره بازدید خود از این نمایشگاه ها اظهارداشت: با مسئولان اکثر غرفه‌ها صحبت کردیم و همه این شرکت‌های صنعتی در دو یا سه شیفت به کار و فعالیت مشغولند که این امر جای دلگرمی و امید دارد.این مقام مسئول همچنین از صداوسیما و رسانه‌ها خواست در کنار کارخانجاتی که ۲۰ سال قبل تولیداتشان متوقف شده است، کارخانجاتی که در چند شیفت کاری مشغول کار هستند را هم به مردم نشان دهند تا مردم دلگرم شوند. وی در ادامه با اظهار اینکه در زمینه خودرو ما پیشرفت‌های خوبی داشتیم و تعهدات دو خودروساز به خوبی در حال عملی شدن است، افزایش تولید در حوزه خودرو و رنگ و رزین را قابل افتخار توصیف کرد.

رزم حسینی همچنین دربازدید ازشانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات تجهیزات معدن، راهسازی و صنایع وابسته( ایران کانمین) افزود: امروز بخش معدن و صنایع معدنی قابلیت همپایی با نفت را برای تحصیل ارز و ایجاد اشتغال دارد و در واقع بستری برای سرمایه‌گذاری جدید محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ایران علاوه بر اینکه یک کشور نفتی است، یک کشور معدنی هم است و در حوزه معدن باید کارهای گسترده‌تری انجام دهیم و سرمایه‌گذاری جدید صورت بگیرد. من فکر می‌کنم با فضایی که در کشور ایجاد شده و با حضور سرمایه‌گذاران ما می‌توانیم بخش معدن را پا به پای بخش نفت پیش ببریم که هم ارزآوری و هم اشتغال داشته باشد و بتواند به توسعه کشور کمک کند.

رئیس سازمان توسعه تجارت هم در حاشیه برگزاری این نمایشگاه ها با اشاره به اینکه مشوق‌های صادراتی برای صادرکنندگان و تجهیز پایانه‌های صادراتی مرزی کشور تخصیص می یابد، افزود: مشوق‌های صادراتی که در قانون بودجه امسال گنجانده شده بود، محقق شده و بودجه مشوق‌های صادراتی در اختیار ما قرار گرفته است.

حمید زادبوم با اظهار اینکه بخشی از این مشوق‌ها در قالب وام و اعتبارات ریالی به صادرکنندگانی پرداخت می شود که به منابع مالی ریالی نیاز دارند، گفت: زیرساخت‌های مرزی از قبیل پایانه‌های مرزی صادراتی و تیرپارک‌ها و پایگاه‌های صادراتی بیشترین مشکل را در روند ساده‌سازی و روان‌سازی صادرات کشور دارند و کالاها به این خاطر در مرز‌ها رسوب می‌کند. البته برای کمک به بخش خصوصی، اقدام به ایجاد زیرساخت‌های صادراتی از قبیل سردخانه و … در مرز‌ها از محل بودجه‌های دولتی مشوق صادراتی خواهیم کرد.

زمان انتشار مطلب 12 بهم 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است