logo

اخبار

کارنامه ۱۰‌ماهه صدور گواهی تاسیس واحدهای تولیدی

کارنامه ۱۰‌ماهه صدور گواهی تاسیس واحدهای تولیدی

وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش ۳۸ درصدی صدور گواهی‌های تاسیس واحدهای صنعتی و تولیدی در ۱۰ماهه امسال خبر داد

علیرضا رزم‌‌حسینی ارزش افزوده صنعتی را از اولویت‌های وزارت‌خانه متبوعش دانست و تصریح کرد: می‌خواهیم ۳۰۰ دلار ارزش صادراتی کشور را دو برابر کنیم.

او افزود: در حوزه صنایع بر زنجیره تامین، ایجاد ارزش ‌افزوده صنعتی بیشتر و صادرات کالاهای ارز‌آور تاکید داریم. وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اگر صنعت فولاد، پتروشیمی و صادرات نبود، در دوران تحریم با مشکلاتی روبه‌رو می‌شدیم، گفت: قطعا با شرایط جدیدی که ایجاد شده، حضور ‌سرمایه‌گذاران خارجی را در کشور خواهیم داشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از آغاز عملیات اجرایی خطوط دوم و سوم پروژه انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی خبر داد و گفت: پروژه انتقال آب خلیج‌فارس به فلات مرکزی ایران پروژه‌ای بزرگ و مهم برای کشور و منطقه است. وی با بیان اینکه این خط انتقال آب، تمدن‌ساز و فرهنگ‌ساز خواهد بود، گفت: مطمئنا تأثیرات این پروژه در ایجاد امنیت و ثبات اجتماعی، توسعه، آبادانی و همچنین تأمین آب شرب پایدار مناطق شرقی کشور برای جلوگیری از مهاجرت از این مناطق بسیار چشمگیر است.وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پروژه انتقال آب خلیج‌فارس به فلات مرکزی ایران باعث افزایش سهم ایران از این آب‌ها خواهد بود. رزم حسینی آب را یکی از مولفه‌های مهم در راهبرد توسعه صنعتی ایران دانست و ادامه داد: این پروژه علاوه بر تاثیراتی که در حوزه تأمین آب صنایع و معادن خواهد داشت، در دیگر حوزه‌ها کشت‌های پر بازده و کشت صنایع گلخانه‌ای نیز قابل‌تامل و بررسی خواهد بود.

زمان انتشار مطلب 13 بهم 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است