logo

اخبار

کمک ویژه بانک توسعه صادرات به صادرکنندگان و فعالان اقتصادی

کمک ویژه بانک توسعه صادرات به صادرکنندگان و فعالان اقتصادی

معاون امور بانک، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی بر ضرورت کمک ویژه بانک توسعه صادرات ایران به عنوان بانک تخصصی به صادرکنندگان و فعالان اقتصادی تاکید کرد.

دکتر عباس معمارنژاد روز شنبه و در حاشیه افتتاح شعبه جدید بانک توسعه صادرات ایران در شهر کاشان که با حضور علی صالح آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات و تعدادی از مسولان برگزار شد، اظهار داشت: این بانک به عنوان یک بانک تخصصی می‌تواند کمک ویژه‌ای به صادرکنندگان و فعالان اقتصادی در تمام کشور و به ویژه شهر کاشان داشته باشد.

وی تصریح کرد: بانک توسعه صادرات ایران دارای ۳۸ شعبه است ولی کاشان تنها شهر غیرمرکز استانی است که این بانک در آن شعبه دارد و می‌تواند به فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و صادرکنندگان خدمات ارائه دهد.

معاون وزیر اقتصاد توضیح داد: بانک توسعه صادرات البته پیش از این در شهر کاشان دارای شعبه بود اما به دلیل آنکه فضای این شعبه تجاری و با ثبات نبود، ساختمان جدیدی برای شعبه فراهم شده است.

معمارنژاد ادامه داد: از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه بانک‌های کشور هزار هزار میلیارد تومان تسهیلات به فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان پرداخت کرده‌اند که این رقم از مجموع تسهیلات پرداختی سال قبل که ۹۷۰ هزار میلیارد تومان بیشتر است.

وی گفت: خوشبختانه در سال جاری بانک‌های تخصصی مانند توسعه صادرات ایران و صنعت‌ومعدن تسهیلات خوبی را به تولیدکنندگان و صادرکنندگان پرداخت کرده‌اند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین اضافه کرد که بانک‌ها از ابتدای امسال تاکنون حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونایی را به دارندگان کسب‌وکارهای آسیب دیده از شیوع این ویروس پرداخت کرده‌اند.

زمان انتشار مطلب 18 بهم 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است