logo

اخبار

گزارش نمایشگاه ایران پلاست چهاردهم

گزارش نمایشگاه ایران پلاست چهاردهم

 

نمایشگاه ایران پلاست به عنوان یکی از معتبرترین نمایشگاههای تخصصی در حوزه پلیمر و پلاستیک در سطح منطقه آخرین توانمندی ها و قابلیتهای علمی، فنی و بازرگانی صنعت پتروشیمی کشور را به نمایش میگذارد.

تبادل نظر، انتقال تجربیات و هم‌افزایی متخصصان، صنعتگران تولیدکنندگان و تجار در چنین رویدادهایی می تواند زمینه مناسبی را برای رشد و توسعه این صنعت فراهم نماید.

ایران پلاست چهاردهم  به چهار گروه کالایی شامل : 26 شرکت ماشین آلات و تجهیزات، 67 شرکت در گروه مواد اولیه ،97 شرکت در گروه محصولات ساخته و پیش ساخته و 10 شرکت در گروه خدمات فنی و مهندسی تقسیم بندی شده است.

نمایشگاه امسال بی‌شک به‌ دلیل شیوع ویروس کرونا همانند سال‌های گذشته نبوده اما تجمیع تمام بازیگران صنع پتروشیمی همواره فرصتی مناسب برای تعامل و همکاری های بیشتر است زیرا ظرفیت ها و توانمندی های ایران در قلمرو تولید و صادرات محصولات پلیمری و پلاستیک از یک سو و نیاز این صنعت به بهره مندی از فناوری و نوآوری های دانش روز از سوی دیگر بدون شک منجر به کسب دستاوردهای ارزشمند برای شرکت کنندگان همچون سیزده دوره قبلی در نمایشگاه بین المللی ایران پلاست بوده است.

صنایع پتروشیمی در شرایط تحریم همواره یکی از منابع تامین ارز در کشور بوده اند.با رفع محدودیت‌های  ناشی از تحریم به طور قطع شاهد حضور شرکت‌های بزرگ با سرمایه و  فناوری پیشرفته در ایران خواهیم بود زیرا بازار پتروشیمی ایران بازار بسیار جذابی برای سرمایه‌گذاران خارجی است . بی‌نظیر بودن تنوع خوراک در صنعت پتروشیمی ایران و حضور سرمایه انسانی بسیار توانمند در آن سبب شده تا شرکت‌های بزرگ پتروشیمی دنیا همیشه تمایل داشته باشند در بازار پتروشیمی ایران سرمایه‌گذاری کنند.با رفع محدودیت‌های ناشی از تحریم، به طور قطع شاهد حضور شرکت‌های بزرگ با فناوری پیشرفته و سرمایه در ایران خواهیم بود اما این امر به این معنا نیست که عرصه برای صنعتگران ایرانی تنگ شود بلکه فرصت فعالیت بیشتر و افزایش سفارش کار را برای آنها فراهم می‌کند.

هم‌زمان با برگزاری چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست، نخستین نمایشگاه مجازی در تاریخ نمایشگاهی ایران پلاست نیز به‌مدت سه هفته دایر است. این زمینه فرصت مناسبی برای جبران محدودیت‌هایی است که شرایط ویژه همه‌گیری کرونا در دنیا و البته در ایران، برای حضور در نمایشگاه ایران پلاست و مذاکرات رودرروی شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان در نمایشگاه چهاردهم ایران پلاست ایجاد کرده است.

در چهاردهمین نمایشگاه ایران پلاست ۲۰۰ شرکت داخلی حضور دارند و ۲۵۰ بازرگان خارجی در دو گروه انفرادی و هیئت از کشورهای عراق، افغانستان، آذربایجان، کنیا، سوریه، ترکیه، اردن، هند، بوسنی و اقلیم کردستان از این نمایشگاه بازدید کردند.

زمان انتشار مطلب 21 بهم 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است