logo

اخبار

وزیراقتصاد: ۴.۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور جذب شد

وزیراقتصاد: ۴.۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور جذب شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت که با وجود تحریم اقتصادی و شیوع ویروس کرونا از ابتدای امسال تا پایان مهرماه ۴.۹ میلیارد دلار سرمایه خارجی در کشور جذب شد که طرح‌های مربوطه آن مورد تصویب قرار گرفته و در مرحله اجرا است.

فرهاد دژپسند امروز سه شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه و گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان گلستان در گرگان اظهار داشت: جذب سرمایه گذاری خارجی یکی از راه‌های شتاب بخشی در رسیدن به توسعه کشور است.

وی به ظرفیت استان های شمالی کشور اشاره کرد و گفت: به دلیل ویژگی اقلیمی و طبیعی امکان توسعه بخش‌های گوناگون صنعت در این مناطق وجود ندارد و به جای آن باید بر روی راه اندازی صنایع پاک از جمله آی تی سرمایه گذاری کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: توسعه استان های شمالی کشور نیازمند جذب سرمایه بخش خصوصی و بهره گیری از توان سرمایه گذاران خارجی است.

استاندار گلستان هم در این جلسه با یادآوری برخورداری این استان از ظرفیت‌های تجاری و کشاورزی گفت: ایجاد بندر، توسعه فرودگاه، راه آهن و ایجاد منطقه آزاد تجاری در اینچه برون موجب شتاب گرفتن چرخ توسعه گلستان خواهد شد.

هادی حق شناس خواستار ایجاد بندر آبی برای واردات چوب و کالا، ایجاد منطقه آزاد اینچه برون، احیای خلیج گرگان، مشارکت بانک‌ها برای سرمایه گذاری در توسعه پرورش میگو و تامین تسهیلات احداث پتروشیمی گلستان شد.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه خواستار سرمایه‌گذاری بانک‌های خصوصی در استان شد و گفت: این بانک ها با سرمایه مردم گلستان در مناطق دیگر سرمایه گذاری می‌کنند که این رویه باید تغییر کند.

غلامعلی کوهساری به رفع موانع رونق گمرک اینچه برون اشاره کرد و گفت: به دلیل وجود مشکلاتی مانند فراهم نبودن زیرساخت لازم، صادرات از این گمرک از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد کاهش یافت که برای رفع مشکل توجه ویژه و بیشتر مسوولان و نهادهای ذیربط را خواستاریم.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گرگان، مدیرکل گمرکات و رییس شورای هماهنگی بانک های گلستان نیز در این جلسه گزارشی از وضعیت فعالان اقتصادی، رونق تولید، موانع گمرکات و منابع و مصارف بانکی در توسعه استان ارایه کردند.

زمان انتشار مطلب 23 بهم 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است