logo

اخبار

صادرات کالاهایی که با ارز 4200 تومانی به کشور واردشده ممنوع است

صادرات کالاهایی که با ارز 4200 تومانی به کشور واردشده ممنوع است

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: کالاهایی که با ارز 4200 تومانی به کشور واردشده، صادرات آن ممنوع است، زیرا این کالاها برای تنظیم بازار داخلی است.

عباس قبادی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه ازلحاظ ویژگی‌های جغرافیایی و منطقه‌ای در شرایط ویژه‌ای قرار دارد و پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خوبی برای توسعه دارد.

دولت تمام تلاش خود را برای تسهیل صادرات انجام می‌دهد

وی در ادامه تصریح کرد: دولت همه تلاش خود را در جهت تسهیل صادرات انجام می‌دهد به‌طوریکه در این خصوص دست صادرکنندگان را در بازگرداندن ارز حاصل از صادرات خود را به کشور باز گذاشته تا به طریق ممکن بتوانند تعهدات ارزی خود را انجام دهند.

صادرات کالاهایی که با ارز 4200 تومانی به کشور واردشده ممنوع است

معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت تصریح کرد: کالاهایی که با ارز 4200 تومانی به کشور واردشده، صادرات آن ممنوع است، زیرا این کالاها برای تنظیم بازار داخلی است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز در این مراسم بابیان این مطلب که از ابتدای سال تاکنون 4500 میلیارد تومان پروژه صنعتی و معدنی افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است، افزود: بر اساس اهداف تعیین‌شده برای سازمان‌های استانی و نیز در چارچوب و حول محور جهش تولید و اقتصاد مقاومتی بر روی چند محور اصلی تکیه کردیم که از عمده این محورها بهبود فضای کسب‌وکار،راه‌اندازی پنجره واحد، اعطای مشوق‌های معنی‌دار در حوزه زیرساخت‌ها و اختصاص کمک‌های فنی و اعتباری و تمرکز برجذب و جلب سرمایه‌گذاری خارجی می‌توان اشاره کرد.

جذب 92.5 میلیون یورو سرمایه‌گذاری خارجی در منطقه اورامانات

محسن دارابی در ادامه تصریح کرد: در سال 98، 110 میلیون یورو سرمایه‌گذاری خارجی در استان جذب ‌شده و براین اساس رتبه سوم کشور را کسب نمودیم و امسال نیز از ابتدای سال تاکنون 92.5 میلیون یورو در منطقه اورامانات جذب‌شده که رتبه چهارم کشور را به دست آوردیم.

بازگشت 49 پروژه صنعتی و معدنی راکد کرمانشاه به چرخه تولید

وی در پایان یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون، 99 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزارشده است که نتیجه آن 49 پروژه صنعتی و معدنی راکد به چرخه کار و فعالیت بازگشته‌اند.

گفتنی است که مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان با حضور معاون امور بازرگانی وزارت صمت، استاندار کرمانشاه، نماینده مردم سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی، معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، رییس سازمان صمت استان کرمانشاه و تنی چند از صادر کنندگان استان در در سالن جلسات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان برگزار شد.

زمان انتشار مطلب 23 بهم 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است