logo

اخبار

روند شاخص‌های صنعت و مقاوم سازی اقتصاد رو به رشد است

روند شاخص‌های صنعت و مقاوم سازی اقتصاد رو به رشد است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ اکنون در حوزه صنعت اتفاق های خوبی رخداده و رشد شاخص‌های صنعتی و مقاوم سازی اقتصاد مشاهده می شود و تقاضای واگذاری زمین در شهرکهای صنعتی افزایشی است.

به گزارش روز یکشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «علی رسولیان» در نشست بررسی آخرین وضعیت جذب بودجه شهرک‌سازی شرکت‌های استانی تابعه افزود: تقاضا برای واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی کشور افزایش یافته و شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان‌ها هم باید فضا و زیرساخت‌های لازم را برای سرمایه‌گذاران فراهم کنند.

وی اضافه کرد:‌ این سازمان در چارچوب تسهیل فضای کسب‌وکار سرمایه‌گذاران اختیارات لازم را به استان‌ها تفویض کرده و انتظار می‌رود با مدیریت مطلوب اختیارات واگذار شده، بسترساز تولید و اشتغال پایدار در شهرک‌های صنعتی باشند.

به گفته رسولیان،چنانچه استانی برای انجام وظایف سازمانی و حل مشکلات متقاضیان با کمبود اختیارات برای پیشبرد امور خود روبروست، مطرح کند تا پس از بررسی،  تصمیم‌گیری لازم به استان‌ها واگذار شود.

وی تاکید کرد: بر اساس برنامه زمان‌بندی و با توجه به بودجه اصلاحی ابلاغ شده، همه شرکت‌های استانی باید تلاش کنند تا پایان امسال، جذب بودجه‌های خود را مدیریت و در چارچوب بودجه ابلاغی نسبت به ساخت، تکمیل، ارتقاء و بازسازی زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی اقدام کنند.

این مقام مسوول با تاکید بر مشارکت و تعامل مناسب با دستگاه‌های خدمات‌رسان و سازمان‌های همکار استانی، افزود: شرکت‌های استانی باید مطابق دستورالعمل‌ها و تفاهم انجام شده با استانداری‌ها، در چارچوب توافق سهم هر استان اقدام کنند.

وی تصریح‌کرد: این سازمان نیز بر اساس شاخص عملکرد هر استان، منابع بیشتری را برای کمک به مناطق محروم و توسعه صنعتی کشور تخصیص خواهد داد.

معاون وزیر صنعت، همچنین با اشاره به دیدارهای جداگانه خود با نائب رییس اول و دوم مجلس شورای اسلامی، ابراز امیدواری کرد با همکاری دولت و مجلس در سال آینده وضعیت زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی ارتقای مناسبی پیدا کند.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با داشتن ۸۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، ۷۸ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فناوری، ۳۸ مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، دو مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، ۹۰ هزار و ۷۴ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۴۶ هزار و ۸۲۲ واحد صنعتی و سه هزار و ۷۸ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۴۱ هزار و ۵۵۸ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

زمان انتشار مطلب 26 بهم 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است