logo

اخبار

تولیدکنندگان ماشین‌های صنعتی آلمانی در انتظار رشد بی‌سابقه فروش در کشور چین

تولیدکنندگان ماشین‌های صنعتی آلمانی در انتظار رشد بی‌سابقه فروش در کشور چین

تولیدکنندگان ماشین‌های صنعتی آلمانی در یک نظرسنجی شرکت کردند. این نظرسنجی با محوریت ماشین‌سازی در اقتصاد بازار جهانی صورت گرفت. نتایج حاصل از نظرسنجی نشان داد که از دیدگاه تولیدکنندگان آلمانی بیشترین میزان فروش (بهترین بازار فروش) در سال 2021 متعلق به کشور چین خواهد بود. این نظرسنجی و نتایج آن از طرف انجمن صنعت مهندسی مکانیک آلمان (German Mechanical Engineering Industry Association (VDMA)) انجام و منتشر شده است.

43 درصد از شرکت‌های حاضر در نظرسنجی بر این عقیده بودند که بازار فروش در کشورهای چین و آمریکای شمالی افزایش خواهد یافت. 14 درصد دیگر از این شرکت‌ها رشد بازار را تنها در کشور چین می‌دانند. انجمن VDMA اعلام کرد که 575 شرکت عضو در این انجمن در نظرسنجی شرکت کردند.

بخش مهندسی و به‌ویژه مهندسی مکانیک در کشور آلمان به‌طور آگاهانه‌ای نسبت به سال 2021 خوش‌بین هستند. با توجه به نتایج منتشر شده از نظرسنجی، نزدیک به سه چهارم از شرکت‌های شرکت‌کننده، افزایش گردش مالی در سال جدید را بسیار محتمل خواندند. بسیاری از آن‌ها برای نرخ رشد فروش، عددی تک‌رقمی در نظر گرفتند.

در پاسخ به سوال‌های مربوط به سفارش‌گذاری در آیندۀ نزدیک (سه ماه پیش رو)، 23 درصد از شرکت‌ها بر این عقیده بودند که که تقاضا و میزان سفارش‌گذاری به‌شکلی روان ادامه پیدا خواهد کرد. این در حالی است که 13 درصد از این شرکت‌ها موقعیت را نامناسب خوانده و ادامۀ کار را کمی دشوار پیش‌بینی کرده‌اند.

اقتصاددان ارشد انجمن VDMA جناب آقای رالف ویچرز (Ralph Wiechers) گفت: «با اینکه این میزان از اعتماد به‌میزان تقاضا در بازار بسیار قابل توجه و امیدوارکننده است اما همچنان عدم قطعیت‌هایی در بازار سال آینده وجود دارد. این عدم قطعیت‌ها ناشی از شرایط موجود در دنیا است، مسائلی مثل قرنطینه‌های طولانی که بسیاری از کشورها با آن دست و پنجه نرم کردند.

سال گذشته سالی بسیار دشوار و سخت برای جهان صنعت بود. براساس گزارش‌های منتشر شده از VDMA، در فصل پایانی سال 2020 نشانه‌هایی از بهبود در این بخش دیده شد. براساس گفته‌های رئیس انجمن، از هر 5 شرکت، 4 شرکت با کاهش گردش مالی شدید در سال مالی 2020 مواجه شدند. در این میان شرکت‌هایی هستند که بسیار موفق بوده و خود را از مقادیر منفی دور کرده‌اند. درصد تعداد شرکت‌هایی که موفق شدند بحران مالی خود را از حالت منفی خارج کنند، از پایان ماه سپتامبر تا کنون از 13 به 21 درصد افزایش یافته است.

زمان انتشار مطلب 30 بهم 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است