logo

اخبار

افزایش ظرفیت تولید صنایع

افزایش ظرفیت تولید صنایع

به گزارش "یونیکسل" رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صمت گفت: علاوه بر مدیریت واردات، تسهیلات موردنیاز در اختیار تولید‌کنندگان داخلی قرار گرفته که این اقدام در سال‌جاری منجر به افزایش ظرفیت تولید صنایع داخلی شده است. به گزارش خبرگزاری مهر، سید محمدمهدی هادوی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین بحث‌ها درخصوص تولید داخل مساله تامین بازار یا تضمین نیازهای بازار اعم از داخلی و خارجی است. رئیس مرکز ساخت داخل، صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صمت گفت: خوشبختانه در بحث بازار داخلی جدا از موضوع مدیریت واردات تسهیلات موردنیاز به همت بانک‌های عامل و منابع صندوق توسعه ملی در اختیار تولید‌کنندگان داخلی قرار می‌گیرد تا بتوانند بر افزایش سرمایه و تکمیل ظرفیت موجودی خود بیشتر کار کنند.

این اقدام در سال‌جاری منجر به افزایش ظرفیت تولید صنایع و کارخانجات داخلی در کشور شده است. وی در ادامه افزود: برای تعمیق‌بخشی به تولیدات داخلی باید روی کیفیت کالاها و خدمات تولیدی تمرکز بیشتری کرد.  هادوی با تاکید بر اینکه تمام تلاش‌ها معطوف به این است که کیفیت کالاهای تولید داخل افزایش پیدا کند، اظهار کرد: وقتی گفته می‌شود کیفیت کالاها باید ارتقا پیدا کند موضوع فقط مرغوبیت نیست بلکه بحث قیمت، تعهدات پس از فروش و خدمات پس از فروش نیز در میان است. وی تصریح کرد: کالاهایی که از حیث کیفیت و مرغوبیت شایسته مردم باشد تولید و به بازار مصرف عرضه شود از لحاظ پایداری بازار خیال همه راحت خواهد بود یعنی دیگر نیازی به این نیست که با صرف انرژی یا فشارهای مدیریت واردات کارها دنبال شود.

رئیس مرکز ساخت داخل، صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صمت با بیان اینکه بهبود کیفیت تولیدات داخلی یکی از مهم‌ترین وظایف در وزارت صمت است، گفت: خوشبختانه هم اکنون با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارتباط خوبی وجود دارد چرا که موضوع آموزش، پژوهش و تحقیقات علمی در این زمینه بسیار مهم است. وی افزود: امروز موضوع کیفیت کالای ایرانی بسیار مهم است و کیفیت باید به گونه‌ای باشد که شهروندان کشور با افتخار از کالای ایرانی استفاده کنند.

زمان انتشار مطلب 11 اسف 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است