logo

اخبار

تولید لوازم خانگی در روز‌های تحریم 2 برابر بیشتر از قبل از تحریم‌ها بوده است

تولید لوازم خانگی در روز‌های تحریم 2 برابر بیشتر از قبل از تحریم‌ها بوده است

به گفته مدیرکل دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت در روز‌های تحریم، بیش از 2 برابر قبل از تحریم‌ها لوازم خانگی در کشور تولید کردیم.

 به گزارش "یونیکسل"، کیوان گردان در گفتگوی ۱۸:۳۰شبکه خبر، گفت: به مردم عزیزمان قول داده بودیم که در اوج تحریم‌ها و جنگ اقتصادی رکورد تولید لوازم خانگی را خواهیم شکست که به حمدالله این وعده محقق شد.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص تحقق جهش تولید، بیان کرد: در این راستا در سال جهش تولید برنامه جدی در خصوص تولید و افزایش تولید لوازم خانگی گذاشتیم.

مدیرکل دفتر صنایع برق و فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت با یادآوری اینکه رشد 30 درصدی را در تولید لوازم خانگی هدف گذاری کرده بودیم، افزود: در 10 ماهه امسال این هدف را محقق و از آن عبور کردیم.

گردان در ادامه افزود: سال گذشته نزدیک به ۹ میلیون دستگاه لوازم خانگی (کوچک و بزرگ) تولید کردیم، هدفگذاری امسال تولید 12 میلیون دستگاه لوازم خانگی بوده است، اما امسال تا امروز ۱۴ میلیون دستگاه تولید کرده ایم.

وی اضافه کرد: قبل از تحریم ها و در سال 1396 میزان تولید لوازم خانگی در کشور 7.5 میلیون دستگاه بوده است.

در تولید لوازم خانگی بیش از ۳ میلیارد دلار کاهش ارزبری داشتیم

مدیرکل دفتر صنایع برق و فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت با بیان اینکه در روز‌های تحریم، بیش از دو برابر قبل از تحریم‌ها لوازم خانگی در کشور تولید کردیم، گفت: برآورد‌های ما نشان می‌دهد که بیش از ۳ میلیارد دلار کاهش ارزبری داشتیم.

گردان با اشاره به اشتغال‌های جدید به وجود آمده در حوزه لوازم خانگی، تصریح کرد: صادرات به سمت بازارهای هدف جهانی را در سال 1400 در برنامه داریم و در این مسیر حرکت می کنیم.

مدیرکل دفتر صنایع برق و فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت همچنین بیان کرد: برخی شرکت‌های داخلی برای اولین بار در حال تولید لوازم خانگی خاصی هستند و در تعداد محدودی برای نمونه سازی اولیه این کار را انجام می‌دهند که این موضوع در کنترل کامل وزارت صمت است.

زمان انتشار مطلب 12 اسف 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است