logo

اخبار

اردوغان خواستار لغو تحریم‌های یک طرفه علیه ایران شد

اردوغان خواستار لغو تحریم‌های یک طرفه علیه ایران شد

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه اظهار داشت: اظهار نظر آقای اردوغان مطمئنا این روزنه برای آینده باز می‌شود که تجار و سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای با فکر راحت و خیال آسوده در ایران سرمایه‌گذاری کنند و کار انجام دهند و در کل این موضوع مثبتی است.

مهرداد سعادت در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: آقای اردوغان خواستار لغو تحریم‌های یک طرفه علیه ایران شده‌اند، ما این را به فال نیک گرفته و از ایشان تشکر می‌کنیم که نظر خود را صریح و شفاف گفتند. در صورتی که تحریم‌ها برداشته شود تجار ترکیه‌ای نیز منتفع می‌شوند و روابط تجاری ما می‌تواند به زمانی که دو کشور 21 میلیار دلار سالانه با هم تجارت داشتند برگردد. بنابراین آنها هم به دنبال منافع ملی خود هستند.

وی با اشاره به تاثیر اظهار نظر رییس جمهور ترکیه بر روابط تجاری دو کشور گفت: با اظهار نظر آقای اردوغان مطمئنا این روزنه برای آینده باز می‌شود که تجار و سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای با فکر راحت و خیال آسوده در ایران سرمایه‌گذاری کنند، کار انجام دهند و در کل این موضوع مثبتی است.

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه در مورد تنش‌های به وجود آمده بین سفرای دو کشور تصریح کرد: ما همیشه به دنبال ارتقای دیپلماسی اقتصادی هستیم، فکر نمی‌کنم اینگونه مسائل در تجارت دو کشور تاثیری داشته باشد. این موضوعات بین کشورها طبیعی است، این بحث‌ها رد و بدل می‌شود و بعد هم حل می‌شود، به نظر می‌رسد بیشتر سوتفاهم باشد.

وی در مورد دارایی‌های مسدود شده ایران در ترکیه گفت: من از مقدار پول بلوکه شده ایران در ترکیه اطلاع ندارم. رییس بانک مرکزی به طور شفاف میزان پول بلوکه شده ایران در کره جنوبی را اعلام کرده است اما این اتفاق در مورد ترکیه نیافتاده است. مطمئنا پول‌هایی در ترکیه داریم اما میزان آن به طور رسمی اعلام نشده است. امیدواریم با حل مشکل تحریم‌‌ها دو کشور بتوانند کاملا شفاف و راحت با یکدیگر تراکنش مالی داشته باشند.

زمان انتشار مطلب 16 اسف 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است