logo

اخبار

تشکیل انجمن تخصصی ماشین‌سازان صنایع بهداشتی و دارویی

تشکیل انجمن تخصصی ماشین‌سازان صنایع بهداشتی و دارویی

سید محمد مهدوی هادوی، رئیس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صمت، از آغاز به‌کار هیات موسس انجمن تخصصی ماشین‌سازان صنایع بهداشتی و دارویی کشور خبر داد.

به نقل از گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سید محمد مهدوی هادوی» ابراز امیدواری کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده و استفاده از ظرفیت‌های قانونی در حمایت از تولید ملی، تجمیع تقاضا و تامین اعتبار لازم برای انجام تولیدات جایگزین واردات، این میزان افزایش یابد و از آغاز به‌کار هیات موسس انجمن تخصصی ماشین‌ سازان صنایع بهداشتی و دارویی کشور خبر داد.

هادوی توضیح‌داد: انجمن تخصصی ماشین‌سازان صنایع بهداشتی و دارویی کشور، با رویکرد هم‌اندیشی، همکاری و هم‌افزایی و با هدف ارتقای توانمندی، توسعه و تعمیق ساخت داخل و پیگیری مطالبات صنفی، تشکیل و در چارچوب قوانین فعالیت خواهد کرد.

وی گفت: این انجمن متشکل از واحدهای صنعتی که در طراحی و ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات مورد نیاز بخش بهداشت و درمان کشور فعالیت دارند تشکیل می‌شود.

این مقام مسئول یادآور شد: این انجمن با حضور در جلسات مشورتی و تصمیم‌سازی صنعت بهداشت و درمان کشور، به عنوان بازوی مشاوره‌ای وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه تولید قطعه و تجهیزات و ماشین‌آلات فعال خواهد بود و به مرور فعالیت‌های غیر حاکمیتی دولت در این حوزه در راستای سیاست‌های کلی نظام و تبصره ذیل ماده ۱۵۰ قانون برنامه پنجم توسعه به این انجمن محول می‌شود.

بر پایه این گزارش، اکنون بخشی از نیازمندی‌های بخش درمان کشور نظیر ماشین آلات تولید انواع کرم، قرص و بسته‌بندی بلیستر، درام درایر، هموژنایزر، میکسر و انواع پرکن در داخل کشور تولید می‌شود.

 

براساس سیاست حمایت از شرکت‌های فعال در این حوزه، توان طراحی، مهندسی و راه‌اندازی خطوط دارویی کشور تقویت شده و بزودی راه‌اندازی کامل کارخانه ها توسط متخصصان ایرانی اجرایی می شود.

زمان انتشار مطلب 15 دی 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است