logo

اخبار

گزارش آخرین نمایشگاههای سال 99

گزارش آخرین نمایشگاههای سال 99

با برگزاری همزمان چهار نمایشگاه"حمل و نقل و صنایع ریلی"،"نمایشگاه بین المللی کار ایران"،"نمایشگاه بین المللی فرودگاه، هواپیما، پرواز، صنایع و تجهیزات وابسته" و "نمایشگاه بین المللی آموزش،خدمات و تکنولوژی آموزش نوین و صنایع وابسته" ؛ نمایشگاههای سال  1399 رسما به کار خود پایان دادند.

هشتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی صنایع،تجهیزات و خدمات وابسته که مانند سالهای قبل در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران ولی با شیوه ای متفاوت برگزار شد، مهم ترین رویداد تخصصی در صنعت حمل و نقل ریلی کشورمان میباشد.

این رویداد با حمایت وزارت صنعت،معدن و تجارت، وزارت راه و شهرسازی و حضور راه آهن جمهوری اسلامی ایران،شرکت بهره برداری مترو تهران و کلانشهرها ، شرکت های عضو انجمن صنفی حمل و نقل ریلی ، دانشکده مهندسی راه آهن، تولیدکنندگان و صنعتگران، شرکتهای خدماتی و دیگر فعالان و کارشناسان حوزه صنعت ریلی در تاریخ ۱۳ لغایت ۱۶ اسفند ماه ۹۹ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.

در این نمایشگاه شرکتهای داخلی به ارائه جدیدترین دستاوردها، تولیدات، تجهیزات و خدمات مرتبط با حوزه حمل و نقل ریلی پرداختند. این جمله این  دستاوردها میتوان به خدمات باری یا مسافری و حتی بیمه ای و مدلهای سرمایه گذاری اشاره کرد.

همچنین ،ارتقای تولیدات داخلی، توسعه صادرات، ارائه توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی، افزایش تولید و صادرات، بومی‌سازی صنایع ریلی و آشنایی تولیدکنندگان صنایع ریلی کشور با جدیدترین پیشرفت‌های روز این صنعت در جهان، برخی از اهداف برگزاری این نمایشگاه بود.

هم‌چنین در حاشیه این نمایشگاه تفاهم‌نامه ورود حواله‌های حمل‌و نقل کالا بین مدیرعامل راه‌آهن و مدیرعامل بورس کالای ایران به امضا رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه تولیدکنندگان حاضر در بورس کالا همزمان با انجام معاملات به بهترین قیمت حمل‌و نقل ریلی دست پیدا می‌کنند. همچنین خریداران می‌توانند از دفتر مناقصه‌های کالا برای دریافت بهترین قیمت حمل‌و نقل بهره‌مند شوند.

از نکات جالب این دوره می توان به ترک محل برگزاری نمایشگاه  به دلیل رعایت نشدن قواعد بهداشتی و شلوغی نمایشگاه توسط وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد!

همچنین ششمین نمایشگاه فرودگاه، هواپیما، پرواز، صنایع و تجهیزات وابسته نیز در این مدت برگزار شد.

این رویداد فرصتی مناسب برای معرفی توانمندی‌های داخلی کشور بوده و نشان داد که تولیدکنندگان ایرانی میتوانند با وجود تحریم ها، بخش عمده‌ای از نیاز‌های داخلی کشور را متناسب با استاندارد‌های بین المللی تولید کنند. به عنوان مثال سیستم روشنایی باند از جمله محصولات جدیدی است که سال‌ها وارد می‌شد، اما اکنون با کمک شرکت‌های دانش بنیان امکان تولید داخل آن مهیا شده است.

امیر مکری مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران با یادآوری از اینکه طی ۷۵ سال گذشته، صنعت هوایی ایران به دلیل شیوع کرونا بیشترین اثر منفی را تجربه کرده است، افزود: این صنعت هم در ایران و هم در جهان به دلیل پاندمی کرونا، با بیشترین رکود مواجه شد و بعید است که طی یک سال آینده نیز اتفاق مهمی در آن رخ بدهد. وی تصریح کرد: پیش‌بینی‌ها و مدل‌های بازآفرینی موجود در صنعت هوایی حکایتگر این موضوع هستند که این صنعت در صورت رخ دادن اتفاق جدید، در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ امکان دارد که به شرایط قبل از کرونا برگردد.

و در آخر : چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کار ایران(ایران جابکس) و اولیـن نمایشـگاه بین المللـی آمـوزش، خدمات و تکنولوژی ِ های آموزشـی نویـن (ایـران اِجوتـک)با همکاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، مرکز کار ایران و پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و همچنین بـا حضـور شرکت های معتبر داخلی و خارجی برگزار شد.

معرفی ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل کشور در زمینه اشتغال، کاریابی داخلی و خارجی و حمایت از مشاغل داخلی، ایجاد زمینه ارتباطی بین کارفرمایان، کارجویان، موسسات کاریابی، دانشگاه ها و مراکز کارآفرینی، ایجاد فضای رقابت و حمایت از استارت آپ ها و شرکتهای دانش بنیان برای پیشبرد اهداف در زمینه جذب نیروی کار و تیم سازی،ایجاد زمینه و نگرش مطلوب برای سرمایه گذار و کارفرما به عنوان اصلی ترین رکن توسعه اشتغال و کسب و کار، ارائه فرصت های شغلی داخل و خارج از کشور، تثبیت، ارتقای برند کارفرمایی و تیم سازی و شبکه سازی برای شرکت های نوپا و استارت آپ ها، ارتقاء کیفیت آموزش و تربیت فنی و حرفهای و مهارتی مبتنی بر چهارچوب صلاحیتهای حرفه ای ملی و ایجاد ارتباط بین محیط آموزشی با محیط کسب و کار مهمترین اهداف برگزاری این دو نمایشگاه بود.

در این نمایشگاه ها بخش ویژه ای به شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ ها اختصاص داده شد تا این شرکت های بتوانند جدید ترین خدمات و فعالیت های نوآورانه خود را ارائه و در معرض دید مخاطبان قرار دهند.

زمان انتشار مطلب 18 اسف 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است