logo

اخبار

کرمانشاه و توسعه و تکمیل زنجیره قطعه‌سازی خودرو

کرمانشاه و توسعه و تکمیل زنجیره قطعه‌سازی خودرو

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه با اشاره به اهمیت تکمیل زنجیره قطعه‌سازی خودرو، آن را از اولویت‌های صنعتی استان دانست و گفت: از هرگونه سرمایه‌گذاری در حوزه قطعات خودرو در استان حمایت و استقبال می‌کنیم.

«هدایت حاتمی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به فعالیت‌ها و حمایت‌های دولت در خصوص زنجیره ارزش قطعه‌سازی خودرو، افزود: با توجه به اینکه استان کرمانشاه یکی از استان‌های فعال در صنعت خودروسازی به شمار می‌رود اما قطعه‌سازی آن چندان رشدی نداشته است.

وی اظهار داشت: در چند سال اخیر بر اساس نیاز سنجی و تمرکز بر رفع نیازهای شرکت‌های خودروساز و تحقق سیاست تعمیق ساخت داخل، بر روی ایجاد صنایع قطعه‌سازی، اهتمام داشتیم و بر همین اساس نیز با درخواست‌های سرمایه‌گذاری خوبی مواجه شدیم و قطعه سازان ما توسعه مجموعه‌های خود را داشتند و با ساپکو هم تفاهم‌های خوبی منعقد شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه اظهار داشت: یکی از شرکت‌های سرمایه گذار فعال در این امر شرکت «مهرکام پارس» است که در زمینه قطعه‌سازی خودرو فعالیت دارد و توسعه آن چند سال متوقف شده بود اما خوشبختانه مجددا در صدد توسعه تولید و محصولات خود بود که می‌تواند زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر نیروی کار جدید و جوان ماهر را به دنبال داشته باشد که در سال ۱۴۰۰ محقق خواهد شد.

حاتمی افزود: فازهای دیگر توسعه این شرکت نیز به سرعت در حال انجام است و زیرساخت‌های آن فراهم شده و امیدوارم در سال جدید شاهد تحول بزرگی در صنعت قطعه‌سازی استان باشیم.

او با بیان اینکه توسعه و تکمیل این زنجیره از اولویت‌های صنعتی استان است، گفت: شرکت مهرکام پارس می تواند صنعت قطعه سازی استان را به طور قابل توجهی ارتقا دهد و این صنعت را متحول کند.

وی همچنین یادآوری کرد که چند روز پیش با مدیرعامل خودروسازی کرمانشاه و مدیر عامل و معاون شرکت مهرکام پارس دیدار داشته است.

در استان کرمانشاه کارخانه ایران خودرو در شهرستان صحنه فعال است. 

پروژه ایران خودرو صحنه از سال ۹۴ کلید خورد و در سال ۹۶ با ظرفیت تولید ۱۲۰ دستگاه خودرو به بهره برداری رسید. هم اکنون ۴۰۰ نیروی کار در این شرکت تولیدی مشغول به کار هستند و تولید خانواده پارس شامل تی‌یو۵، اتوماتیک و پارس سال ایران خودرو را برعهده دارد.

کارخانه ایران خودرو کرمانشاه سوم مرداد ۹۶ با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت و مسوولان محلی در نزدیکی شهر صحنه افتتاح شد.

شهرستان صحنه با ۷۷ هزار نفر جمعیت در ۵۵ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.

زمان انتشار مطلب 23 اسف 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است