logo

اخبار

صادرات غیرنفتی از ۳۳میلیارد دلار گذشت

صادرات غیرنفتی از ۳۳میلیارد دلار گذشت

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در حالی که پیش‌بینی می‌شد صادرات غیرنفتی امسال حدود ۲۷ میلیارد دلار باشد تا شب گذشته صادرات غیرنفتی ۳۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بوده است.

به گزارش یونیکسل، فرهاد دژپسند در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی افزود: البته با برآوردهایی که همکاران ما دارند تا پایان امسال صادرات غیرنفتی به ۳۵ میلیارد دلار هم می‌رسد.

وی با بیان اینکه تشکیل جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و پیگیری مصوبات آن یکی از عوامل اصلی در تحقق درآمدهای صادراتی بوده است، اضافه کرد: در جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی سیاست‌های ارزی دولت و ارز متقاضی بررسی و مصوبات جلسه شورا در ستاد اقتصادی دولت نیز مطرح و مصوب شد که در این‌باره کمک کننده بود.

وزیر اقتصاد پیگیری بحث واگذاری‌ها در جلسات شورای اصل ۴۴، مشوق‌های مالیاتی، همراهی بانک مرکزی و اقدامات کارگروه‌های تخصصی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی همچنین حذف مفاسا حساب مالیاتی را از دیگر عوامل مهم در دستیابی به درآمدهای صادرات غیر نفتی بیان کرد.

دژپسند گفت: در سه ماهه سوم امسال هم رشد کل اقتصادی و هم رشد اقتصاد غیرنفتی مثبت بوده است.

وی افزود: سود شرکت‌های بورس نیز در ۹ ماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل سه برابر افزایش داشته است.

تحقق درآمد مالیاتی ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی تا ۲۰ اسفند

رییس شورای گفت‌وگو اظهار داشت: بدون اینکه به بخش خصوصی و بخش اقتصادی کشور فشار اضافه وارد شود تا ۲۰ اسفند ۱۰۰ درصد درآمد مالیاتی مصوب که ۱۸۰ هزار میلیارد تومان بوده محقق شده است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه برخی‌ها در خوشبینانه‌ترین حالت تحقق درآمد مالیاتی را بیش از ۱۴۰ هزار میلیارد تومان نمی‌دانستند، گفت: بدون اینکه به بخش خصوصی و بخش اقتصادی کشور فشار اضافه وارد شود تا ۲۰ اسفند ۱۰۰ درصد درآمد مالیاتی مصوب که ۱۸۰ هزار میلیارد تومان بوده محقق شده است.

وی درباره چالش موجود در بخش خصوصی سازی‌ها، گفت: تعداد واحدهایی که در خصوصی سازی با چالش مواجه شده یک درصد کل واگذاری‌ها و ارزش آن‌ها ۳ درصد ارزش کل واگذاری‌ها بوده و ما در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با حضور نمایندگان سه قوه بررسی کردیم تا بخش خصوصی کمترین آسیب را در این حوزه ببیند.

دژپسند همچنین با بیان اینکه در جلسه‌ای درباره پرداخت سود سهام عدالت شرکت می‌کند، گفت: به احتمال زیاد تا قبل از پایان امسال سود سهام عدالت به حساب سهامداران واریز می‌شود.

زمان انتشار مطلب 26 اسف 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است