logo

اخبار

ارزش بیت کوین از سه بانک بزرگ جهان بیشتر شد

ارزش بیت کوین از سه بانک بزرگ جهان بیشتر شد

 بازار بیت کوین معادل ۱۰ درصد کل بازار طلای جهان بوده و از سه بانک بزرگ جهانی با ارزش تر است.

به گزارش یونیکسل، نرخ بیت کوین هفته گذشته با رسیدن به رقم ۶۱ هزار و ۷۰۰ دلار رکوردشکنی کرد و هم اکنون از مجموع سه بانک بزرگ جهان باارزش تر به شمار می رود.

این جایگاه بیت کوین در حالی است که مجموع ارزش بازار سه بانک جی پی مورگان، بنک آف امریکا و بانک صنعت و بازرگانی چین روی هم  ۱.۰۸ تریلیون دلار بوده که این رقم برای بیت کوین ۱.۱۵ تریلیون دلار محسوب می شود.

قابل ذکر است؛ هم اکنون ۲شرکت مستر کارد و ویزا کارد که بزرگ ترین شبکه های پرداخت بین المللی در سطح جهان هستند در مجموع ۸۷۱ میلیارد دلار ارزش دارند که این رقم برای بیت کوین بالای یک تریلیون دلار است. بیت کوین همچنین در  این بازه مدت زمانی، سه برابر سریع تر از شرکت مایکرو سافت به یک بازار یک تریلیون دلاری تبدیل شد.

به همین منظور روبرتو تالاماس محقق موسسه مساری، معتقد است: بازدهی بیت کوین در یک دهه اخیر به طور متوسط ۲۳۰ درصد بوده که این بازدهی ۱۰ برابر بیشتر از بازدهی دومین بازار مالی پربازده جهان یعنی نزدک کامپوزیت بورس نیویورک با متوسط بازده سالانه ۲۰ درصدی طی این مدت است.

در این زمینه سایت کوین تلگراف نیز در گزارشی اعلام کرده تا روز سیزدهم مارس ۲۰۲۱ ارزش بازار بیت کوین معادل ۱۰ درصد کل بازار طلای جهان خواهد شد و  برای آن که ارزش بازار بیت کوین معادل ارزش بازار طلا شود؛ هر واحد بیت کوین باید به قیمت ۵۹۰ هزار دلار برسد.

زمان انتشار مطلب 28 اسف 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است