logo

اخبار

استفاده بیش از ۵۰۰ صادرکننده از مشوق‌های صادراتی

استفاده بیش از ۵۰۰ صادرکننده از مشوق‌های صادراتی

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران اظهار داشت: بیش از ۵۰۰ صادرکننده به صورت مستقیم و تعداد بیشتری از صادرکنندگان به صورت غیرمستقیم از مشوق‌های صادراتی ما در سال ۹۹ استفاده کردند که بیشترین پرداخت در دو حوزه زیرساخت‌های تجاری و کمک سود تسهیلات صادرات بود.

به گزارش یونیکسل از سازمان توسعه تجارت ایران، «حمید زادبوم» در تشریح اقدامات این سازمان در سال ۹۹ در حوزه مشوق‌های صادراتی، با اشاره به نامگذاری سال ۱۴۰۰ به «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» از سوی رهبر معظم انقلاب، گفت: برنامه‌ریزی برای توسعه تولید صادراتی و ارتقای فرهنگ صادراتی اولویت اصلی این سازمان است.

وی افزود: با همکاری کارگروه توسعه صادرات استان‌ها و همچنین سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، بیش از ۳۰ زیرساخت تجاری در حوزه‌های سردخانه، انبار مکانیزه، بسته‌بندی، پایانه صادراتی و مراکز نمایشگاهی در سراسر کشور با اولویت استان‌های مرزی مورد حمایت قرار گرفتند که این مساله در کاهش هزینه‌های صادرکنندگان نقش به‌سزایی ایفا می‌کند.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کشور، گفت: براین اساس نزدیک به ۸۰۰ میلیارد تومان به منظور پرداخت مشوق‌های صادراتی توسط سازمان توسعه تجارت در نظر گرفته شده که برنامه‌ریزی لازم برای پرداخت مشوق‌ها با هدف توسعه هرچه بیشتر تولید صادراتی و پشتیبانی و مانع‌زدایی از جامعه صادرکنندگان انجام شده و پس از ابلاغ و تخصیص بودجه لازم در این خصوص اقدام خواهد شد.

زادبوم، بر استمرار حمایت‌ها و تشویق صادرکنندگان تاکید و ابراز امیدواری کرد: با تلاش بخش خصوصی و حمایت همه‌جانبه بخش‌های دولتی، شاهد نیل به اهداف از پیش تعیین شده توسعه صادرات غیرنفتی باشیم.

امسال رهبر معظم انقلاب با انتخاب شعار «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» بر اهمیت جهش تولید و حمایت از تولیدکنندگان و رفع موانع پیش روی تولیدکنندگان تاکید کردند.

زمان انتشار مطلب 17 فرو 1400

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است