logo

اخبار

احیای ۱۵۵۷ واحد راکد شهرک‌های صنعتی در سال ۹۹

احیای ۱۵۵۷ واحد راکد شهرک‌های صنعتی در سال ۹۹

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، از احیای یک‌هزار و ۵۵۷ واحد راکد حاضر در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور در طول سال ۹۹ خبر داد که حدود چهار درصد بیش از برنامه تعیین‌شده در این زمینه بود.

به گزارش یونیکسل، «علی رسولیان»با اشاره به آمار حدود ۱۸ درصدی واحدهای غیرفعال حاضر در شهرک‌های صنعتی، افزود: پارسال احیا و فعال‌سازی یک‌هزار و ۵۰۰ واحد راکد موجود در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور پیش‌بینی شده بود، اما در نهایت یک‌هزار و ۵۵۷ واحد احیا شدند.

 وی بیان‌داشت: حاصل این اتفاق انجام چهار هزار و ۶۱۱ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید در این واحدها و ایجاد ۲۵ هزار و ۹۸۸ شغل جدید در آنها بود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران خاطرنشان‌کرد: برای سال ۱۴۰۰ نیز احیای یک‌هزار و ۶۰۰ واحد در مجموعه شهرک‌های صنعتی و همچنین ۸۰۰ دیگر در خارج از این مجموعه را در دستور کار داریم که دومی، امسال از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به این سازمان محول شده است.

به گفته این مقام مسوول، آمارها حاکیست مشکل ۵۶ درصد واحدهای یادشده کمبود نقدینگی و تامین مالی است و علاوه بر آن نبود بازار، اختلاف شرکا، تامین مواد اولیه، مشکلات قضایی و زیرساختی، مالیات و تامین اجتماعی، سایر مشکلات عمده را تشکیل می‌دهد.

وی گفت: مشاوران این سازمان در قالب کلینیک‌های کسب‌وکار در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور مستقر هستند و مشکلات واحدهای یاد شده را در ستادهای تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها مطرح می‌کنند.

رسولیان ادامه‌داد: بدیهی است که واحدهایی که مشکل تامین نقدینگی دارند در ادامه به بانک‌ها معرفی می‌شوند، همچنین این سازمان به ارائه ضمانت‌نامه به واحدهایی که نیازمند ضمانت‌نامه بانکی باشند، اقدام می‌کند.

وی اضافه‌کرد: برای سایر واحدهایی که با مشکلات قضایی، مالیاتی، تامین اجتماعی و غیره مواجه‌اند نیز در ستادهای تسهیل استانی تصمیم‌گیری شده و راهکار مقتضی ارائه می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان‌کرد: در زمینه تامین مالی مورد نیاز واحدها، امسال پنج هزار میلیارد تومان نیز در اختیار سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران قرار داده شده تا به واحدهای نیازمند کمک کند.

یادآور می شود، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با داشتن ۸۲۳ شهرک و ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، ۷۸ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فناوری، ۳۸ مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، دو مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، ۹۰ هزار و ۷۴ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۴۶ هزار و ۸۲۲ واحد صنعتی و سه هزار و ۷۸ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۴۱ هزار و ۵۵۸ نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

زمان انتشار مطلب 21 فرو 1400

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است