logo

اخبار

پرداخت با ارزهای دیجیتال در ترکیه ممنوع شد

پرداخت با ارزهای دیجیتال در ترکیه ممنوع شد

خرید هرگونه خدمت یا کالا با استفاده از ارزهای دیجیتال توسط بانک مرکزی ترکیه ممنوع اعلام شد.

به گزارش یونیکسل به نقل از رویترز، بانک مرکزی ترکیه با صدور بیانیه ای اعلام کرد استفاده از ارزهای دیجیتالی به عنوان ابزار پرداخت در این کشور را ممنوع اعلام می کند چرا که این کار ممکن است خسارات غیر قابل جبرانی داشته باشد. طبق تصمیم بانک مرکزی، دارایی های دیجیتالی، ارزهای دیجیتالی یا هر چه که از فناوری نردبان غیرمتمرکز استفاده می کند نباید چه به طور مستقیم و چه غیرمستقیم برای پرداخت بهای کالا و خدمات مورد استفاده قرار گیرد.

شهروندان ترکیه از جمله مشتاق ترین طرفداران ارزهای دیجیتالی در جهان هستند و ممنوعیت جدید پس از ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتالی در هند (که در حال طی کردن مراحل نهایی خود و تبدیل به قانون است) می تواند روی بازار ارزهای دیجیتالی تاثیر منفی بگذارد. بین ماه های فوریه تا مارس حجم معاملات ارزهای دیجیتالی در ترکیه ۲۷ میلیارد دلار بوده که این رقم نسبت به بازه مشابه سال قبل ۳۱ برابر افزایش یافته است.  

این ممنوعیت تنها چند روز پس از آن اعلام می شود که شرکت رویال موتورز- نماینده لوتوس و رولز رویس در ترکیه- اعلام کرده بود امکان خرید محصولات این شرکت در ترکیه با استفاده از ارزهای دیجیتالی وجود خواهد داشت.  

زمان انتشار مطلب 28 فرو 1400

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است