logo

اخبار

در میان حیرت جهانیان نمایشگاه چاینا پلاس 2021 با بیش از 150 هزار بیننده به کار خود پایان داد

در میان حیرت جهانیان نمایشگاه چاینا پلاس 2021 با بیش از 150 هزار بیننده به کار خود پایان داد

نمایشگاه Chinaplas که در سال گذشته میلادی و به دلیل همه گیری جهانی کرونا یک دوره تنفس اعلام کرده بود، در هفته گذشته شاهد برگزاری دور جدید این نمایشگاه تخصصی صنعت پلاستیک و لاستیک برای اولین بار در شنژن بود.

تصاویری که از این نمایشگاه مخابره شد بار دیگر جهانیان را در بهت و حیرت فرو برد. کشوری که نخستین بار ویروس کووید۱۹ از آن برخاسته بود، حالا به نظر می رسد در این کشور کاملا مهار شده و در حالیکه اطلاعات دقیقی از واکسیناسیون (به فرض وجود و قبول تولید و تزریق آن در حجم جمعیت میلیاردی چین در این مدت) در آن موجود نیست، چهره های با ماسک و بدون ماسک چینی ها در نمایشگاه در حالیکه از رعایت فاصله اجتماعی هیچ خبری نیست، کاملا از اطمینان افراد به عدم وجود بیماری در این کشور خبر می دهد.

البته که نمایشگاه چایناپلاس که به بزرگترین نمایشگاه این صنعت تبدیل شده بود، در وجه بین المللی نیز اعتباری برای خود ساخته بود که در این دوره محقق نشد. درست است که فضای نمایشگاهی ۳۵۰هزارمترمربعی با بیش از ۳۸۰۰ غرفه گذار در آن ثبت شد ولی برخلاف ادوار قبلی نه از مشارکت کنندگان خارجی در آن خبری بود و نه از بازدیدکنندگان خارجی!

تنها ۹ کشور خارجی در نمایشگاه حضور پیدا کردند و نمایشگاه در نهایت کمتر از ۲۵۰۰ بازدیدکننده خارجی داشت. البته تعداد بازدیدکنندگان چینی به بیش از ۱۵۰ هزار نفر بالغ شد تا دست کمی از دور قبلی نداشته باشد.

طبق اعلام برگزارکننده ۳۶۳ هزار نفر هم به صورت آنلاین از طریق پلتفرم های رسمی نمایشگاه، آن را رصد کردند.

زمان انتشار مطلب 29 فرو 1400

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است