logo

اخبار

۱۲ میلیون ایرانی ارز دیجیتال خریداری کرده‌ اند

۱۲ میلیون ایرانی ارز دیجیتال خریداری کرده‌ اند

براساس نتایج یک بررسی میدانی، ۱۷ درصد مردم کشور در گروه سنی ۱۸ تا ۶۵ سال، یعنی ۱۲ میلیون نفر، ارز دیجیتال دارند. این بررسی بر روی جامعه آماری ۵ هزار و ۶۲۰ نفر انجام شده و تقریبا ۸۹ درصد، نام رمزارز را شنیده‌اند و ۳۱ درصدشان ارز دیجیتال دارند.

به گزارش یونیکسل و به نقل از مرکز فابا، براساس اطلاعات جمع‌آوری شده از یک بررسی میدانی، تخمین زده می‌شود که در پلتفرم‌های ایرانی خرید و فروش ارز دیجیتال، بیش از ۵.۲ میلیون حساب کاربری وجود دارد.

به طور میانگین در هر حساب کاربری در ایران برای ۳ نفر خرید و فروش انجام می‌شود. با در نظر گرفتن این موضوع و البته کاربرانی که در پلتفرم‌های خارجی فعال هستند، می‌توان برآورد کرد در حال حاضر بیش از ۱۲ میلیون نفر در کشور ارز دیجیتال داشته باشند. برهمین اساس با تخمین جمعیتی مشخص می‌شود که حدود ۱۷ درصد مردم ارز دیجیتال دارند.

طبق این گزارش، افرادی که علاقمند به مسائل مالی هستند، در مقایسه با دیگر افراد فعالیت بیشتری در بازار ارزهای دیجیتال دارند.

همچنین افرادی که سرمایه زیادی ندارند اما بیشتر در فضای مجازی فعال هستند نیز بیشتر از رمزارزها بهره می‌برند. در این بین تفکر کلی نسبت به آینده ارزهای دیجیتال مثبت است، ۶۵ درصد مردم اعتقاد دارند که با وجود ممنوعیت ایجاد شده از سمت دولت و جدید بودن بازار ارزهای دیجیتال، آینده متعلق به این بازار است.

همچنین ۳۳ درصد نسبت به آینده رمزارزها تردید دارند و فقط ۲ درصد مردم به آینده این بازار بدبین هستند.

همچنین از میان کسانی که رمزارز دارند، ۸۰ درصد آن‌ها اعلام کردند که علاقمند هستند تا ارزهای خود را حفظ کنند، همچنین ۷۷ درصد از این افراد با هدف حفظ ارزش پول یا کسب سود در این بازار، سرمایه‌گذاری کرده‌اند. از این میان ۱۵ درصد افراد کار و حرفه‌شان مستقیم با بازار ارزهای دیجیتال در ارتباط است و تنها یک درصد از رمزارزها برای انتقال پول بهره می‌برند.

در این بررسی مشخص شده که ۴۱ درصد از دارندگان ارز دیجیتال، سبد خرید متنوعی دارند و ۱۸ درصد آنها تنها بیت‌کوین خریداری کردند. همچنین ۷۶ درصد این افراد در مدت سرمایه‌گذاری، سود کردند. در بخش دیگر این آمار آمده که تنها ۱۶ درصد افراد، ۶۵ تا ۱۰۰ درصد دارایی خود را در بازار ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاری کردند و ۳۳ درصد افراد ۱۰ تا ۳۵ درصد دارایی خود را به این بازار وارد کرده‌اند.

زمان انتشار مطلب 30 فرو 1400

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است