logo

اخبار

۱۵۰۰ طرح صنعتی نیمه تمام در شهرک‌های صنعتی تهران راه ‌اندازی می‌شود

۱۵۰۰ طرح صنعتی نیمه تمام در شهرک‌های صنعتی تهران راه ‌اندازی می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران در جریان بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از دو واحد تولیدی فعال در شهرک صنعتی عباس آباد از راه اندازی ۱۵۰۰ طرح صنعتی نیمه تمام در شهرک‌های صنعتی تهران خبر داد.

به گزارش یونیکسل، صابر پرنیان با بیان این مطلب، افزود: تا پایان امسال، یک هزار و ۵۰۰ طرح صنعتی نیمه تمام افتتاح و به بهره‌ برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳ هزار و ۵۰۰ طرح نیمه تمام در استان تهران وجود دارد که با هدف گذاری صورت گرفته، تا پایان امسال یک هزار و ۵۰۰ طرح بهره‌ برداری و به افتتاح می‌رسد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران اضافه کرد: برازنده کشور و نظام نیست که واحدی برای توسعه فعالیت و ارائه خدمات در تأمین انرژی اولیه مشکل داشته باشد؛ لذا در حوزه آب و برق از شرکت‌های خدمات رسان آب و برق و وزارت نیرو درخواست داریم تا در کنار واحدهای صنعتی پای کار باشند.

پرنیان ادامه داد: در تلاشیم تا ۶ پست برق ۶۳ کیلوولت که از سال گذشته کارهای اولیه آن انجام شده، تا پایان امسال احداث شود تا مشکلات تأمین برق شهرک‌های صنعتی استان تهران برای همیشه حل شود.

وی با اشاره به این‌که در شهرک صنعتی عباس آباد حدود ۵۰ واحد با مشکل تأمین برق مواجه هستند، بیان کرد: در حوزه شهرک‌ صنعتی عباس آباد و به منظور رفع مشکل برق، تأمین ۲۰ مگاوات قول داده شده تا واحدهایی که به برق نیاز دارند، به چرخه تولید برگردند که البته برای تحقق این مهم، سازمان برنامه و بودجه نیز تأمین یک سوم هزینه را تقبل کرده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران اظهار داشت: برای تأمین ۵۴۰ مگاوات برق شهرک‌های صنعتی استان تهران با شرکت برق منطقه‌ای نیز تفاهم‌ نامه منعقد شده است.

پرنیان افزود: در سال‌های اخیر بسیاری از واحدهای صنعتی به علت کمبود برق نتوانستند کار خود را توسعه دهند و این امر به هیچ عنوان قابل قبول نیست که واحد صنعتی به علت مشکلات و کمبود آب و برق نتواند فعالیت تولیدی خود را توسعه دهد.

وی با بیان این‌که در سال گذشته اقدامات خوبی در زمینه رفع مشکلات واحدهای صنعتی صورت گرفته است، اضافه کرد: از مجلس شورای اسلامی و دولت این درخواست را داریم که اختصاص یک درصد اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده سهم شهرک‌های صنعتی که سال‌ها اجرایی نشده را به جریان بیاندازند تا بتوانیم زیرساخت‌های مورد نیاز صنایع در شهرک‌های صنعتی را تکمیل کنیم.

زمان انتشار مطلب 31 فرو 1400

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است