logo

اخبار

9 تولیدکننده برتر ماشین‌آلات صنعتی در ایالات متحده آمریکا

9 تولیدکننده برتر ماشین‌آلات صنعتی در ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا از نظر تاریخی جز اولین و برترین کشورها در زمینه تولید ماشین‌آلات صنعتی به شمار می‌رود. برتری ایالات متحده در حوزه تولید ماشین‌آلات صنعتی پیشرفته تا به امروز نیز (در سال 2021) ادامه داشته است. با اینکه سهم منطقۀ آسیا و اقیانوسیه در بازار امروز ماشین‌آلات صنعتی حدود 48 درصد است، اما ایالات متحده به سهم 20 درصدی خود بسیار می‌بالد و در برابر کشورهای ابرقدرتی مثل چین خودنمایی می‌کند. ارزش این بازار تقریبا برابر با 6/233 میلیارد دلار در سال 2021 است که 4/10 درصد نسبت به سال گذشته (2020) رشد داشته است. قیمت بالای فولاد همراه با کمبود جهانی و تعرفه‌های ادامه‌دار آن، با این حال، هم چنان یکی از عوامل کلیدی و تاثیرگذار بر روند تولید ماشین‌آلات صنعتی است.

براساس گفته‌های MNI، گردآورنده و ناشر داده‌های صنعتی در موسسه IndustrySelect، امروزه 45676 تولیدکننده ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی در ایالات متحده در حال فعالیت هستند. تمامی این شرکت‌ها در مجموع 6/1 میلیون کارمند دارند که این موضوع باعث شده تا تولیدکنندگان ماشین‌آلات صنعتی برترین صنعت تولیدی در کشور آمریکا باشند.

بالاترین سهم در میان تولیدکنندگان ماشین‌آلات صنعتی مربوط به غرب میانۀ آمریکا با سهمی معادل 38 درصد است. جایگاه دوم متعلق به منطقۀ جنوبی آمریکا با 28% است. سواحل شرقی ایالات متحده 18 درصد از این صنعت را در خود جای داده و 17% از صنایع مربوط به ماشین‌آلات صنعتی در منطقۀ کوهستانی این کشور قرار گرفته‌اند.

12 درصد از تولیدکنندگان ماشین‌آلات صنعتی در آمریکا، مواد اولیۀ خود را از کشورهای دیگر وارد می‌کنند، این در حالی است که 37 درصد از تولیدکنندگان، محصولات خود را به کشورهای مختلف در جهان صادر می‌کنند.

در ادامه تعدادی از شرکت‌های تولیدکننده معرفی شده است:

 

1. شرکت FCA US LLC

فیات و کرایسلر دو نام آشنای صنعت خودروسازی هستند. بنابراین دیدن نام FCA در راس این اسامی اصلا تعجب‌آور نیست. از اتومبیل‌های کاربردی و معمول گرفته تا طراحی‌های لوکس، FCA برای همه سلیقه‌ها محصولات متنوعی دارد. خودروسازهایی مثل FCA همچون سال گذشته (2020)، در آینده نیز بیش از پیش روی فناوری‌های خودران دیجیتال خود (ماشین‌‌های صنعتی فوق پیشرفته) سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

نزدیک به 15000 نفر نیروی کار در منطقۀ آبرن هیلز و 94000 نفر در آمریکای شمالی برای FCA US LLC در حال فعالیت هستند. این شرکت با برخورداری از 12 مرکز تحقیق و توسعه و 35 پایگاه در منطقه، از شرکت‌های برتر این حوزه محسوب می‌شود.

 

2. مرکز تجهیزات نظامی نیروی دریایی (Naval Surface Warfare Center, Crane Div)

این مرکز در منطقۀ کرین در ایندیانا واقع شده است و تمرکز این شرکت بر نمونه‌های دریایی، سیستم‌های الکترونیکی و تسلیحات جنگی خاص است که 5000 نفر نیروی معمولی و نظامی در محیط 123000 فوت مربعی این شرکت مشغول به کار هستند.

 

3. شرکت جان دیر واترلو (John Deere Waterloo Works)

این شرکت که در منطقۀ واترلو واقع شده است، از جمله تولیدکنندگان مهم و به نام در تولید قطعات، محور، جعبه دنده‌، قطعات یدک، شاسی و مونتاژ تراکتور است. این شرکت با بهره‌مندی از حضور تنها 4200 نفر، 100 میلیون دلار فروش سالیانه دارد. واترلو هاب اصلی منطقه غرب میانه در آمریکا است.

 

4. شرکت جنرال موتورز – سیستم‌های پیشرانه جهانی

شرکت جنرال موتورز – سیستم‌های پیشرانه جهانی، واقع در شهر پنتیاک میشیگان، بیشترین میزان سرمایه‌گذاری خود را در زمینۀ توسعۀ موتور انجام داده است. 4000 نفر در زمینۀ تولید موتورهای 4، 6 و 8 سیلندر بنزینی و دیزل در حال فعالیت هستند. این شرکت همچنین بر روی طراحی و ساخت سیستم‌های انتقال قدرت دستی و اتوماتیک برای اتومبیل‌های نمونه فعالیت می‌کند. تعمیرات و نگهداری تجهیزات صنعتی و دریایی نیز از جمله خدمات این شرکت هستند.

 

5. شرکت رولز رویس

در نگاه اول، نام رولز رویس یادآور خودروهای لوکس است، اما این شرکت نوآور بسیار فراتر از صنعت خودروهای لوکس خود قدم برداشته و اخیرا در تولید هواپیماهای تمام الکتریکی اقدام کرده است. در مرکز رولز رویس در ایندیاناپولیس، 4000 کارمند رولز رویس بر روی بازارهای معمول و نظامی هوافضا، انرژی و دریایی تمرکز کرده‌اند.

 

6. شرکت لانسر

شرکت لانسر، واقع در سن آنتونیو در تگزاس، تولیدکننده تجهیزات نوشیدنی است. این شرکت 50 سال پیش تاسیس شد و هم اکنون 3858 کارمند در مرکز سن آنتونیو در حال فعالیت هستند. براساس آخرین آمار، این شرکت 125 میلیون دلار فروش سالیانه داشته است. لانسر در سال 2006 توسط شرکت هوشیزاکی خریداری شد و هم اکنون نیز جزو زیرمجموعه‌های شرکت هوشیزاکی محسوب می‌شود.

 

7. جی ای الکترونیک (GE Power Electronics, Inc.)

این شرکت در نیویورک واقع شده است. تمرکز این شرکت بر تولید توربین‌های بخار مقیاس بزرگ و صنعتی است. 3740 کارمند نیز روی باتری‌ها و ژنراتورها فعالیت می‌کنند.

 

8. شرکت هوندای آمریکا (Honda Of America Mfg., Inc., Anna Engine Plt)

اصلی‌ترین و مهم‌ترین مرکز تولید موتور اتومبیل هوندا با 3200 کارمند در آنا واقع شده است. این شرکت در سال 2019 اعلام کرد که قصد دارد با 15 میلیون دلار سرمایه‌گذاری، 74374 فوت مربع به وسعت شرکت خود اضافه کند.

 

9. جی ای الکترونیک (GE Power Electronics, Inc.)

نام این شرکت که در جایگاه هفتم این لیست نیز حضور دارد، مرکز دیگری در کارولینای جنوبی دارد که با وسعت 150000 فوت مربعی خود و به کارگیری 3400 کارمند در تولید توربین‌های گازی فعالیت می‌کند. این شرکت در صنایع انرژی و پروژه‌های زیرساختی گسترده نیز حضور پررنگی دارد.

زمان انتشار مطلب 02 ارد 1400

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است