logo

اخبار

آیا بودجه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی مشوق صادراتی برای صادرکنندگان در راه است؟!

آیا بودجه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی مشوق صادراتی برای صادرکنندگان در راه است؟!
 رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به نامگذاری سال‌جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها گفت: تدوین بسته حمایت از صادرات غیرنفتی در راستای حمایت از تولید صادراتی و پشتیبانی از صادرکنندگان و رفع موانع پیش رو انجام شده است.

حمید زادبوم اظهار داشت: در حال حاضر بزرگترین مانع فرا روی صادرکنندگان، بالا بودن هزینه‌های حضور در بازارهای هدف بوده و لازم است تمهیداتی اندیشیده شود تا با کاهش هزینه‌های حضور صادرکنندگان در بازارهای هدف، زمینه رقابت‌پذیری و تسریع در توسعه بیش از پیش صادرات غیرنفتی فراهم آید.

وی افزود: بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان به عنوان بودجه مشوق‌های صادراتی در نظر گرفته شده است که در صورت تخصیص و ابلاغ این بودجه، بخش اعظمی از برنامه‌های ترویجی و حمایتی سازمان توسعه تجارت ایران اجرایی خواهد شد.

زادبوم ادامه داد: در تدوین بسته حمایت از صادرات غیرنفتی با توجه به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در مورد درونزایی و برونگرایی اقتصاد و همچنین شعار سال، تلاش شده تا دغدغه‌های حمایتی مد نظر صادرکنندگان مد نظر قرار گیرد.

معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به تجربه پرداخت مشوق‌های صادراتی سال ۹۹ و تاکید بر پرداخت مشوق‌های صادراتی در دو حوزه فرهنگ‌سازی برای صادر‌ات و حمایت از زیرساخت‌های صادراتی گفت: پیش‌نویس بسته حمایت از صادرات غیرنفتی با استفاده از نظرات صادرکنندگان‌ تهیه و جهت تصویب و ابلاغ به دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال خواهد شد.

زمان انتشار مطلب 27 ارد 1400

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است