logo

اخبار

دلایل افزایش قیمت دستگاه قالب گیری تزریقی چینی در سال 2021

دلایل افزایش قیمت دستگاه قالب گیری تزریقی چینی در سال 2021

قیمت ماشین های قالب گیری تزریقی چینی از اوایل ماه می افزایش یافته است ، که موج دوم افزایش قیمت ها در سال 2021 است. آیا افزایش قیمت در نتیجه افزایش تقاضا است؟ چه تاثیری بر تولیدکنندگان پایین دست دارد؟

در این گزارش تحقیق شده تا این موضوع روشن شود

پس از مطالعه آخرین اطلاعات از وزارت بازرگانی جمهوری خلق چین ، مشخص شده که قیمت کابل های پرسرعت ، میله های تقویت کننده فولاد ، صفحات ​​و نوار فولاد نورد گرم به RMB 5223 ، RMB 5059 ، RMB 5649 و RMB 5232 در هر تن رسیده است. اینها مواد اصلی برای ساخت ماشین قالب گیری تزریقی هستند. در مقایسه با قیمت های پایان اکتبر 2020 ، قیمت سیم ها حدود 12 درصد افزایش یافته و قیمت محصولات فولادی تقریبا 50 درصد افزایش داشته است.

 علاوه بر این ، قیمت پودرهای آلیاژی نیز افزایش یافته است ، که منجر به افزایش قیمت اجزای دستگاه قالب گیری تزریقی مانند بشکه و پیچ می شود. در بخشنامه داخلی یک برند ماشین قالب گیری تزریقی آمده است که تأمین کننده آن قیمت را مستقیماً 30-50٪ افزایش داده است. بنابراین ، قیمت مواد اولیه برای مدت طولانی افزایش یافته است و تولیدکنندگان دستگاه قالب گیری تزریقی از افزایش هزینه ها رنج می برند. در صورت عدم تنظیم قیمت دستگاه ، برخی از تولیدکنندگان دستگاه قالب گیری تزریقی فشار زیادی را متحمل می شوند که این امر می تواند مانع توسعه صنعت ماشین قالب گیری تزریقی چین شود.

آقای ژنگ ، صاحب Shantou Jiawei Plastic Product Co. Ltd. گفت: "نه تنها قیمت دستگاه های تزریق ، بلکه قیمت قالب و مواد اولیه شیمیایی نیز افزایش می یابد." این شرکت در تولید انواع ظروف یکبار مصرف سازگار با محیط زیست که به طور عمده به اروپا و آمریکا صادر می شود ، تخصص دارد.

به گفته سو دونگ پینگ ، معاون اجرایی و دبیرکل انجمن صنایع ماشین آلات پلاستیک چین (CPMIA) ، افزایش غیرمنطقی قیمت کامودیتی ها از افزایش قیمت دستگاه قالب گیری تزریقی حمایت کرده و روند قیمت نامشخص خواهد بود. قابل ذکر است ، این موج افزایش قیمت عمدتا مارک های دستگاه قالب گیری تزریقی چینی را درگیر کرده است ، در حالی که مارک های خارج از کشور به دلیل عواملی مانند نرخ ارز هنوز قیمت خود را افزایش نداده اند.

شرکت Demag Plastics Machinery (Ningbo) Ltd. در فوریه سال جاری قیمت دستگاه های قالب گیری تزریقی خود را افزایش داد. اگرچه در حال حاضر برنامه ای برای افزایش بیشتر قیمت ندارد اما تولیدكننده احتمال افزایش قیمت در ماه ژوئن را در صورت افزایش قیمت مواد اولیه منتفی نمی داند.

 

بسیاری از تولیدکنندگان چینی ماشین قالب گیری تزریقی ، از جمله هاییتین ، FCS ، Bole ، Hwamda ، Haixiong و ...، از اوایل ماه مه نامه های اعلامیه افزایش قیمت را به مدیران فروش ، مشتریان و شرکا صادر کرده اند. دليل عمده افزايش قيمت تقريباً در تمام نامه هاي اعلاني افزايش قيمت مواد اوليه و هزينه نيروي كار است.

زمان انتشار مطلب 30 ارد 1400

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است