logo

اخبار

گزارش نمایشگاه ایران بیوتی 1400

گزارش نمایشگاه ایران بیوتی 1400

بیست و هشتمین نمایشگاه مواد شوینده، پاک کننده، بهداشتی، سلولزی و ماشین آلات وابسته (ایران بیوتی 1400) از 28 تا 31 اردیبهشت در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد . این نمایشگاه رویدادی اختصاصی برای محصولات آرایشی، بهداشتی و همچنین مواد پاک کننده صنعتی، عطر سازی، محصولات مراقبت و نگهداری مو و محصولات پاک کننده آرایشی و زیبایی به شمار میرود.

امروزه صنعت آرایشی و بهداشتی یکی از پرسودترین صنایع در جهان قلمداد می شود. اهمیت دادن به ظاهر و زیبایی در جوامع مختلف رو به افزایش است، از سوی دیگر پس از شیوع ویروس کرونا توجه به این موضوع که توجه بهداشتی عمومی زیاد شده است، محصولات شوینده و ضدعفونی کننده با استقبال زیادی مواجه شده اند.

بازار آرایشی و بهداشتی در کشور و طبق اعلام رسمی Beauty World Middle East ارزش بازار لوازم آرایشی ایران در سال ۲۰۱۶،  حدود ۴ میلیارد دلار برآورد شد و ایران در جایگاه هفتمین مصرف‌کننده لوازم آرایش و محصولات مراقبت از پوست جهان قرارگرفت. طبق این گزارش، کشورهای امارات متحده عربی، ترکیه، فرانسه، هند، آلمان، سوئیس، ایتالیا، اسپانیا، کره جنوبی، چین، انگلیس و اندونزی بیشترین حجم صادرات لوازم آرایش به ایران را داشتند. یک گروه تجاری هلندی درباره صادرات و واردات لوازم آرایش در سال ۲۰۱۷ این چنین عنوان کرد که حجم واردات لوازم آرایشی در ایران  ۱/۲ میلیارد دلار بوده در حالی که حجم کل واردات لوازم آرایش خاورمیانه ۲/۷ میلیارد دلار است. این میزان از واردات، پس از عربستان صعودی ایران را در رتبه دوم قرار می‌داد.

 نمایشگاه ایران بیوتی باعث علاقه مندی قشر حرفه ای و عمومی جامعه به بازدید از نمایشگاه و خرید محصولات آرایشی و بهداشتی شده است. این نمایشگاه بهترین فرصت برای تبلیغ محصولات آرایشی و بهداشتی، ورود به بازار فروش این محصولات و کسب اطلاعات لازم در مورد خرید و فروش این قبیل کالاها به شمار می رود. 

در نمایشگاه ایران بیوتی نیازهای بالقوه مصرف کنندگان، آگاهی از برنامه آینده رقبای تجاری در زمینه محصولات بهداشتی، تعیین قیمت مناسب محصولات برای مشتریان و مصرف کنندگان، نحوه برقراری ارتباط مستقیم میان خریداران و تأمین کنندگان، نحوه گسترش روابط تجاری با غرفه داران داخلی و بین المللی و همچنین کسب اطلاعات در مورد آخرین محصولات بهداشتی تولید شده از مواردی است که با برپایی نمایشگاه، فرصت بروز و ظهور آنان فراهم می شود.

اگر بخواهیم محصولات و خدمات خرید و فروش شده در نمایشگاه ایران بیوتی را مورد بررسی قرار دهیم، می‌توانیم این محصولات یا خدمات عرضه شده را به شرح زیر دسته بندی کنیم:

مواد شوینده و پاک کننده

 محصولات سلولزی و بهداشتی

 انواع رنگ مو

 عطر و ادکلن

محصولات بهداشتی مراقبت از کودکان

 حشره کش ها

مواد اولیه ماشین آلات و صنایع وابسته به آن

 ابزار و لوازم جانبی برای سالن های آرایشی زیبایی

مشاوره حرفه ای صنعت آرایشی و بهداشتی

غرفه داران در این نمایشگاه محصولات و خدمات خود را در طیف وسیعی از جمله انواع مواد شوینده و پاک کننده، محصولات بهداشتی و سلولزی، عطر و ادکلن، محصولات مراقبت و نگهداری از پوست، خدمات تجاری و مشاوره ای در زمینه محصولات یاد شده و نیز ماشین آلات و تجهیزات مرتبط با خط تولید محصولات آرایشی و بهداشتی، به نمایش گذاشتند.هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنا شدن بازدیدکنندگان با شرکت های جدید و محصولات و تجهیزات به روز مواد شوینده، پاک کننده بهداشتی ، سلولزی و ماشین آلات است.علاوه بر آن ،  جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی، کمک به رونق تولید، ایجاد زمینه فعالیت های علمی و تحقیقاتی، پیش فروش کردن محصولات، شناسایی و انتخاب نمایندگان فروش جدید، توسعه صادرات و یافتن بازارهای جدید، اطلاع از آخرین استانداردهای علمی و پژوهشی خارجی، اشتغالزایی، تعامل بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، معرفی توانمندی های شرکت های داخلی و کشف استانداردهای بالقوه در داخل کشور از دیگر اولویت های  برگزاری این نمایشگاه است.

نمایشگاه امسال  با حضور 130 شرکت در متراژ 25000 هزار متر مربع برگزار گردید

جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی، افزایش صادرات، پیدا کردن نمایندگان فروش و عرضه این محصولات با هدف دسترسی مصرف کنندگان در بازارهای فروش، آشنایی با جدیدترین استانداردهای موجود در زمینه تولید محصولات پاک کننده، معرفی و شناسایی توانمندی ها و ظرفیت های شرکت های ایرانی و نیز آماده سازی بستر مناسب برای همکاری های علمی و پژوهشی بین تولید کنندگان داخلی و خارجی محصولات بهداشتی و آرایشی از اصلی ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه در سال جاری بیان شده است.

نمایشگاه بین المللی ایران بیوتی که با محوریت عرضه مواد شوینده، پاک کننده، بهداشتی و محصولات سلولزی هر ساله در تهران برگزار می شود، در آوریل سال 2021 نیز  از ساعت 9 صبح  الی  5 عصر در محل نمایشگاه بین المللی دائمی تهران در بزرگراه شهید چمران برگزار شده و همانند سال های گذشته با ارائه محصولات مراقبت از پوست و مو، عطر، ادکلن و اسپری، رنگ مو، محصولات سلولزی و بهداشتی، خوشبو کننده ها، حشره‌کش ها، محصولات بهداشتی خانگی، انواع کیف وکفش، محصولات مراقبت و نگهداری از چرم طبیعی، ابزار و لوازم جانبی برای سالن های زیبایی و مو، خدمات بازرگانی و مشاوره و... پذیرای علاقه مندان به خرید انواع محصولات  بود.

زمان انتشار مطلب 01 خرد 1400

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است