logo

اخبار

قطعی برق باید به واحدهای صنعتی اطلاع‌رسانی شود

قطعی برق باید به واحدهای صنعتی اطلاع‌رسانی شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران بر زمانبندی مناسب و اطلاع‌رسانی به موقع جهت کاهش آسیب‌های ناشی از قطع برق به واحدهای تولیدی تاکید کرد.
حشمت‌الله عسگری در جلسه‌ای که به منظور کاهش اثرات قطعی برق در سطح واحد‌های تولیدی در استانداری برگزار شد اظهار کرد: شرکت توزیع برق استان با زمانبندی مناسب و اطلاع‌رسانی دقیق از آسیب بیشتر به واحدهای تولیدی جلوگیری کند.
وی خشکسالی‌های اخیر به ویژه کاهش شدید نزولات جوی در چند ماهه اخیر را عامل مهمی در کاهش تولید برق در سطح کشور دانست و افزود: این عامل در کنار موارد دیگر همچون تولید ارز دیجیتال سبب شده در بحث عرضه و توزیع برق با مشکل مواجه شویم و دستگاه‌های متولی باید برنامه‌ریزی لازم را برای کاهش تبعات منفی آن انجام دهند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران عنوان کرد: با توجه به نزدیک شدن به انتخابات و اثرات قطعی برق بر زندگی مردم و واحدهای تولیدی و کارگری نهایت دقت و برنامه‌ریزی لازم از طریق دستگاه‌های متولی جهت کاهش اثرات آن بر زندگی مردم صورت پذیرد.
عسگری ضرورت توجه به انرژی‌های نو را امری انکارناپذیر دانست و افزود: در این خصوص باید برنامه مشخصی از سوی دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط ارائه شود و سرمایه‌گذاری‌های لازم در این زمینه انجام گیرد.
وی از شرکت شهرک‌های صنعتی و سازمان صمت استان خواست گزارشی از وضعیت واحدهای تولیدی داخل و خارج از شهرک‌های صنعتی و خسارات ناشی از این موضوع را ارائه کنند؛ همچنین با توجه به حساسیت موجود در این راستا در بحث گلخانه‌ها سازمان جهادکشاورزی با همکاری شرکت توزیع برق هماهنگی‌های لازم را به عمل آورده و مانع از رسیدن خسارت به این واحدها شود. معاون اقتصادی استاندار تهران در ادامه تاکید کرد: یک میزان برق حداقلی برای گرم نگه‌داشتن کوره‌ها و ریخته‌گری‌ها برای گرم نگه‌داشتن کوره‌ها مد نظر قرار بگیرد تا آسیبی به این واحدها نیز نرسد.

زمان انتشار مطلب 06 خرد 1400

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است