logo

اخبار

وزیر صنعت دولت بعدی چه کسی خواهد شد؟

وزیر صنعت دولت بعدی چه کسی خواهد شد؟

برای وزارت صنعت دولت رییسی به جز رزم‌حسینی و فاطمی‌امین دو نام برده می‌شود: یکی رضا رحمانی و دیگری عزت‌الله اکبری‌تالارپشتی است.
ابراهیم رییسی یکی از گزینه‌های اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ است، به همین دلیل بحث‌ها درباره ترکیب دولت احتمالی او بسیار زیاد است. حاشیه صنعت در این گزارش پیش‌بینی کرده وزیر صنعت احتمالی چه کسی خواهد شد.
ابراهیم رییسی در زمان حضور در وزارت کشور و ثبت‌نام به صورت مستقل اعلام نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری کرد که در پویشی از وی در صورت کسب اکثریت آرا، دعوت به تشکیل دولت جوان انقلابی شده است.
بر این اساس، پرویز فتاح به عنوان معاون اول، سعید جلیلی وزیر امور خارجه، محمود نبویان وزیر اطلاعات، علی حاجی‌زاده وزیر دفاع، علیرضا زاکانی وزیر کشور، احمد امیرآبادی وزیر اقتصاد، سعید محمد وزیر راه، امیرحسین قاضی‌زاده وزیر کار، محمد مخبر وزیر صنعت، محمدحسین رنجبران وزیر ارتباطات، جواد حاج علی‌اکبری وزیر آموزش‌و‌پرورش، وحید یامین‌پور وزیر فرهنگ، حجت‌الله عبدالملکی وزیر جهاد کشاورزی، احسان خاندوزی وزیر نفت، زهره طیب‌زاده وزیر میراث فرهنگی، محمدرضا داورزنی وزیر ورزش، کامران لنکرانی وزیر بهداشت، مهرداد بذرپاش وزیر نیرو، مجتبی رضاخواه وزیر علوم و رسول قهرمانی به عنوان وزیر دادگستری پیشنهاد شده‌اند.برای وزارت صنعت دولت رییسی به جز رزم‌حسینی و فاطمی‌امین دو نام برده می‌شود: یکی رضا رحمانی است که گفته می‌شد یکی از چهره‌هایی که به حضور رحمانی در وزارت دولت روحانی اصرار داشت، رییسی بوده است. اکبری تالارپشتی گزینه دیگری است که احتمال حضورش در دولت رییسی بالاست.رضا رحمانی دانش‌آموخته کارشناسی حقوق از دانشگاه آزاد اسلامی تبریز است. او همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی و دوره مدیریت استراتژیک- سازمان مدیریت صنعتی و دکتری مدیریت (DBA) از دانشگاه صنایع و معادن ایران است. شانس رحمانی برای گرفتن مسوولیت در دولت رییسی بیش از اکبری تالارپشتی است.
عزت‌الله اکبری‌تالارپشتی با وجود اینکه در برخی از سایت‌ها مانند ویکی‌پدیا، تحصیلات او را در حد کارشناسی ارشد بیان کرده‌اند، اما او دارای مدرک دکترا در رشته حقوق بین‌الملل است و از این لحاظ به خوبی می‌تواند با تسلط به قوانین در مجلس، به کار وکالت ملت بپردازد.
البته تخصص و توانایی‌های او بر اساس سابقه‌ای که دارد، بیشتر از حوزه تحصیلاتش، مربوط به حوزه صنایع می‌‌شود.
در جلسه برگزار شده توسط کمیسیون صنایع و معادن، عزت‌الله اکبری‌تالارپشتی به عنوان رییس این کمیسیون انتخاب شد. همان‌طور که پیش از این نیز گفته شد، وی دارای تجارب و سوابق بسیاری در زمینه صنایع و معادن است. با توجه به این سوابق گزینه مناسبی برای وزارت صنعت در دولت آقای رییسی است.

زمان انتشار مطلب 09 خرد 1400

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است