logo

اخبار

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه

نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه بزرگترین رویداد مالی در سطح کشور با بیش از یک دهه قدمت است. این نمایشگاه کار خود را از دیروز 18 خرداد آغاز کرده و تا 21 خرداد در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران دایر است.

این نمایشگاه با حضور دکتر زمانی مشاور وزیرصنعت – معدن و تجارت، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران و مدیرلن برتر صنعت بانکداری و بیمه با رعایت پروتکل های بهداشتی مصوب ستاد کرونا در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه با هدف آشنایی مخاطبان با فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت‌های مختلف بیمه، بانک‌ها و بورس، با حضور گسترده کارشناسان و متخصصان مالی برگزار می‌شود.

برخلاف سال‌های گذشته و حضور گسترده انواع مختلف شرکت‌ها، امسال صرفا یک سالن به این نمایشگاه اختصاص یافته و حضور کم بازدیدکنندگان مشهود است. به نظر می‌رسد محدودیت این نمایشگاه تحت تاثیر گسترش بیماری کرونا است.

عدم حضور سازمان بورس و اوراق بهادار در نمایشگاه

سازمان بورس قبل از برگزاری نمایشگاه با انتشار اطلاعیه‌ای از عدم حضور این سازمان در نمایشگاه خبر داد. در اطلاعیه این سازمان آمده است که: «با وجود آمادگی شرکت سهامی نمایشگاه‌ها برای برپایی سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه در تقویم سنتی یعنی اواخر اردیبهشت ماه سال جاری، باتوجه به ورود موج چهارم کرونا و در مسیر حمایت از کادر زحمتکش درمان و همچنین مراقبت از سلامت هم میهنان عزیز، مشارکت و حضور مجموعه بورس در این نمایشگاه منتفی است. بدیهی است، این سازمان در راستای ارتقای سطح سواد مالی مخاطبان و معرفی محصولات بورسی از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد و در این مسیر از ظرفیت‌هایی همچون صداوسیما، فضای مجازی، رسانه‌های خبری و ... برای ارتقای فرهنگ سرمایه‌‌گذاری، بیش از پیش بهره خواهد برد.»

تاثیر مهم عدم حضور سازمان بورس

یکی از شرکت کنندگان در نمایشگاه علت عدم استقبال و حضور نهادها و بنگاه‌های مالی در نمایشگاه را عدم شرکت سازمان بورس دانست. با توجه به جایگاه و اهمیت حضور این سازمان در نمایشگاه، سایر نهادها نیز از مشارکت در این رویداد منصرف شده‌اند.

در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه، شرکت ها و سازمان های فعال در بازار مالی کشور، دستاوردها، خدمات و تکنولوژی ها خود را در معرض دید بازدیدکنندگان تخصصی قرار می دهند.
این نمایشگاه از 18 تا روز ۲۱ خرداد ماه از ساعات ۹ تا ۱۷ میزبان بازدیدکنندگان تخصصی خواهد بود.
در این نمایشگاه همانند نمایشگاه های پیشین رعایت پروتکل های بهداشتی مصوب ستاد کرونا با سخت گیری کامل اجرا می شود و تنها بازدیدکنندگان و فعالان مرتبط با صنعت مالی کشور با دعوت نامه قبلی مجاز به حضور و بازدید از این رویداد هستند.
به همین منظور، برگزار کننده نمایشگاهی با همکاری شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی در ورودی های نمایشگاه، از طریق غربالگری و تب سنج و ارائه بسته کاملی از لوازم بهداشتی شامل ماسک، دستکش، الکل و ژل، بازدیدکنندگان را مجهز به لوازم بهداشتی کردند. از سوی دیگر، دستگاه های مخصوص ضد عفونی کردن دست ها نیز در مبادی ورودی تمام سالن ها قرار گرفته و بازدید کنندگان با استفاده از الکل و ژل دست ها را ضد عفونی کرده و وارد سالن ها می شوند همچنین میزان تعداد بازدیدکنندگان برای حفظ فاصله های اجتماعی در سالن برگزاری کنترل می شود.
ایجاد فضای مذاکرات B2B، برگزاری رویداد استار تاپ حوزه مالی، مشارکت شرکت های دانش بنیان و حضور صرافی های مجاز ارز دیجیتال از ویژگی های مهم این دوره از نمایشگاه است.

زمان انتشار مطلب 20 خرد 1400

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است