logo

اخبار

رشد ۵۹ درصدی تولید ماشین لباس‌شویی در کشور

رشد ۵۹ درصدی تولید ماشین لباس‌شویی در کشور

بررسی آمارهای رسمی وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۷۶۹ هزار و ۴۰۰ دستگاه ماشین لباس‌شویی از ابتدای امسال تا پایان آذرماه و رشد ۵۹.۱ درصدی آن در هم‌سنجی با پارسال است.

در مدت مشابه پارسال ۴۸۳ هزار و ۶۰۰ دستگاه لباس‌شویی تولید شده بود.

در این مدت، کارخانجات داخلی ۹۰۱ هزار و ۵۰۰ دستگاه تلویزیون تولید کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (تولید ۵۷۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه تلویزیون) رشد ۵۷.۶ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین تولید یخچال و فریزر به عنوان یکی دیگر از اقلام اصلی و پر مصرف لوازم‌خانگی در کشور در این مدت به یک میلیون و ۴۸۴ هزار و ۴۰۰ دستگاه رسید. تولیدی که در مقایسه با ۹ ماهه ۹۸ رشد ۲۸.۵ درصدی را نشان می‌دهد.

با این حال، تولید کولر آبی در ۹ ماهه امسال افت ۸.۸ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ثبت کرد و به ۷۸۶ هزار و ۱۰۰ دستگاه رسید.

به گزارش ایرنا، چهاردهم آذرماه امسال بیستمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم‌خانگی پس از چهار روز فعالیت به کار خود خاتمه داد. آنچه مشهود بود فرصت‌سازی شرکت‌های ایرانی در غیاب خارجی‌ها در شرایط تحریم، با عرضه محصولات جدید و با فناوری‌های روز جهان بود که ثابت کردند از گردونه رقابت‌های جهانی عقب نیستند.

با توجه به در اختیار داشتن سهم حدود ۴۰ درصدی خارجی‌ها در بازار ایران، خروج برندها از کشورمان در ابتدا رکودی در بخش تولید حاکم کرد. با این حال در ادامه، این صنعت خود را پیدا کرد و با گذشت حدود دو سال از تحریم‌ها، امروز سهم بسیاری از برندها در بازار کشور افزایش یافته است.

در همین رابطه معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت که امروز نه‌تنها کمبود تولید ناشی از ترک کشور از سوی شرکت‌ها جبران شده، بلکه مقایسه آمارها با سال ۹۶ (پیش از آغاز دور تازه تحریم‌ها) رشد ۱۵ درصدی تولید را نشان می‌دهد.

پارسال بیش از ۹ میلیون دستگاه لوازم‌خانگی کوچک و بزرگ در کشور تولید شد و به گفته مسوولان وزارت صنعت، هدف‌گذاری امسال رساندن این رقم به ۱۲ میلیون دستگاه است.

زمان انتشار مطلب 22 دی 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است