logo

اخبار

۱۷۹۳ واحد تولیدی کشور در تملک ۱۶ بانک است

۱۷۹۳ واحد تولیدی کشور در تملک ۱۶ بانک است

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور گفت: یک هزار و ۷۹۳ واحد تولیدی در استان‌های مختلف در تملک ۱۶ بانک قرار دارند که ۵۸ درصد این واحدها غیرفعال و مابقی فعال هستند.

به گزارش یونیکسل ، بابک دین پرست روز دوشنبه در نشست مشترک ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی و شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی کردستان، اظهار داشت: طبق برنامه ریزی انجام شده، در حال بررسی و جمع بندی پروژه های ملی و استانی هستیم تا افرادی که بعد از ما مسوول خدمت می شوند با چالشی مواجه نشوند و مسیر آن را ادامه دهند. 

وی با اشاره به اینکه طی پنچ سال اخیر به طور جدی به وضعیت واحدهای تملک شده بانک ها پرداختیم، افزود: هفت مصوبه و دستور برای بهبود وضعیت واحدهای تملک شده گرفتیم و ۱۰ جلسه به آن اختصاص دادیم. 

دین پرست افزود : طبق یکی از دستورالعمل های صادر شده، بانک ها موظف به فعال کردن واحدهای تملکی شدند و علاوه بر این جلوگیری از تعطیل شدن واحدهای تحت تملک بانک ها از دیگر دستورالعمل هایی است که بزودی ابلاغ می شود. 

کمتر از یک درصد سود تخفیفات گمرکی در سه استان کشور استفاده شد

وی به آیین نامه ساماندهی مبادلات مرزی در سه استان اذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان و کردستان هم اشاره کرد و گفت: کمتر از یک درصد چهار هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سود مصوب تخفیف گمرکی در سه استان مورد استفاده قرار گرفته است. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور با بیان این که مشکلات استان ها در اجرای این آیین نامه تقریبا یکسان است، افزود: از شهریور سال گذشته اجرای این آیین نامه آغاز شد و مرزنشینان روستاهای واقع در ۲۰ کیلومتری مرز در این سه استان می توانند اقدام به واردات ۸۰۰ قلم کالا که ورود آنها از سایر مرزها ممنوع است، کنند. 

دین پرست اضافه کرد: کولبرانی که دارای سه سال اقامت در این روستاها هستند می توانند از تخفیف سود بازرگانی بهره مند شوند و اقدام به واردات کنند. 
وی با بیان اینکه استان های سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی نتوانستند از این تخفیف بهره مند شوند، یادآور شد: سال گذشته تنها ۳۱ میلیارد تومان تخفیف گمرکی توسط مرزنشینان استفاده شده که کمتر از یک درصد سود مصوب شده است.

رصد و ارزیابی آخرین وضعیت پیشرفت و اجرایی شدن سند توسعه استان کردستان، بازدید دبیر شورای توسعه و امنیت پایدار شرق ‌غرب کشور از بازارچه های مرزی مله خورد در شهرستان سروآباد و خانم شیخان در شهرستان مریوان، بررسی آخرین وضعیت اجرای آیین نامه ساماندهی مبادلات در سه بازارچه غیر رسمی موقت مرزی( موسوم به کولبری) در استان کردستان، بازدید از مرز باشماق مریوان و احصا و حل و فصل مشکلات موجود در مسیر انجام مبادلات مرزی، حضور در جلسه بررسی و حل و فصل مشکلات تجار و فعالان اقتصادی سه شهرستان مریوان، بانه و سروآباد، بررسی و حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی کردستان از برنامه های سفر ۲ روزه دین پرست معاون اقتصادی وزیرکشور به این استان است.

زمان انتشار مطلب 31 خرد 1400

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است