logo

اخبار

۷۰ درصد قطعات مورد نیاز صنعت خودروسازی ساخت داخل است

۷۰ درصد قطعات مورد نیاز صنعت خودروسازی ساخت داخل است

مدیرعامل شرکت ایران خودرو گفت: در حال حاضر ۷۰ درصد از قطعات مورد نیاز کشور در حوزه صنعت خودرو با استفاده از ظرفیت های داخلی تولید می‌شود.

«فرشاد مقیمی» روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از  چند واحد تولیدی قطعات خودرو در شهر صنعتی کاوه گفت: هدف از سفر امروز بازدید از  پروژه‌های خودروسازی ساخت داخل بود که از سالهای گذشته فعالیت خود را آغاز کرده اند.
وی بیان کرد: در این کارخانه‌ها بخشی از نیازمندی‌های کشور که پیش از این از خارج تامین می‌شده است، تولید می‌شود و در مجموع حدود ۷۰ درصد نیاز کشور در این حوزه، ساخت داخل است.
مدیرعامل شرکت ایران خودرو ادامه داد: ۳۰ درصد باقیمانده در تامین نیازهای کشور نیز با کمک‌های مالی از سوی دستگاه‌های ذیربط تامین خواهد شد تا به خودکفایی برسیم.
به گفته مقیمی، ثبت‌نام برای پیش‌فروش خودرو «تارا» از تولیدات داخلی آغاز شده است که چند قطعه از این خودرو در شهر صنعتی کاوه در حال تولید است و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده بدون تاخیر در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
وی در خصوص مطالبات قطعه سازان  عنوان کرد: با حمایت وزیر صنعت، معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، مصوبات خوبی در شورای پول و اعتبار برای انجام تعهدات نسبت به قطعه سازان تصویب  و ابلاغ شده است.

مدیرعامل شرکت ایران خودرو گفت: با توجه به سیاست‌های کلی اصل ۴۴، رغبتی برای سرمایه‌گذاری مستقیم در حوزه خودروسازی نداریم و عمدتا سرمایه‌گذاری‌ها را از طریق شبکه تامین انجام می دهیم.
مقیمی گفت: در بحث سرمایه‌گذاری تولیدات داخلی نیز تضمین خرید داده می‌شو و برای تامین کمک‌های مالی نیز تعاملاتی با بانک‌ها برقرار شده است.
به گفته او، اشتغال، تقویت اقتصاد صنعتی داخل کشور و جلوگیری از خروج ارز از اهداف اصلی وزارت صمت و گروه صنعتی ایران خودرو است.
مدیرعامل شرکت ایران خودرو بیان کرد: 
در این بازدیدها، قطعه سازان در مورد تامین ماشین‌آلات، مشکلات گمرک و تامین ارز مسائلی را عنوان کردند که این موارد را با ریاست بانک مرکزی مطرح خواهیم کرد.
مقیمی ادامه داد: مسائل مطرح شده از سوی این واحدهای صنعتی چندان حاد و پیچیده‌ نیست و با تعامل بین دستگاه‌های مرتبط قابل حل است.

۱۷ واحد تولید قطعات خودرو در شهرستان ساوه فعالیت دارند.

زمان انتشار مطلب 25 دی 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است