logo

اخبار

جهش بازار مهندسی فوم در جهان

جهش بازار مهندسی فوم در جهان

جهش بازار مهندسی فوم در جهان

 

ارزش بازار جهانی فوم در سال 2016، 3/57 میلیارد دلار تخمین زده شده بود. انتظار می‌رود این میزان تا سال 2026 به 3/122 میلیارد دلار برسد؛ نرخ رشد مرکب سالانه از سال 2016 تا 2026، 9/7 درصد بوده است. از عوامل اصلی پیش‌‌بینی شده در تحریک رشد بازار می‌توان به انتقال بالا (زیاد) و در عین حال چرخه‌های عمر کوتاه‌تر در صنایع کاربر نهایی و همچنین افزایش محسوس فعالیت‌های تحقیقاتی در زمینۀ هوافضا اشاره کرد. به‌علاوه توسعه‌ها و پیشرفت‌های صورت گرفته در ساخت و ساز، ورزش و تفریح، و صنایع خودروسازی موجب رونق بیشتر این بازار خواهد شد.

بازار فوم مهندسی براساس نوع فوم‌ها به دسته‌های مختلف اعم از پلی ‌اورتان، پلی ‌استایرن، پلی ‌وینیل‌ کلراید، پلی‌ الفین‌ و سایر مواد تقسیم می‌شود. فوم‌های پلی ‌اورتان بیشترین سهم از بازار جهانی فوم مهندسی را در سال 2015 به خود اختصاص دادند. پلی ‌اورتان‌ها جزء مصالح ساختمانی پرکاربردی هستند که در ضربه‌گیری و عایق‌کاری کاربرد بسیاری دارند. آن‌ها می‌توانند به شکل الاستومرهای بسیار قوی یا پلاستیک‌های سفت مورد استفاده قرار بگیرند؛ می‌توان‌ آن‌ها را به صورت اکستروژن، قالب‌گیری تزریقی، دمیدن فیلم، فروبردن در محلول و قالب‌‌گیری دو تکه پردازش کرد. این نوع از فوم‌ها به دلیل خصوصیات فیزیکی منحصر به فردشان، جایگزین اجزای پلاستیکی قدیمی و فلزها شده‌اند. فوم‌های پلی‌اورتان به شکل گسترده‌ای در صنایع مختلف مثل هوافضا و صنایع دفاعی، بهداشت و سلامت، حمل ‌و نقل، ساخت و تولید و غیره قابل استفاده هستند.

صنایع هوافضا و صنایع دفاعی، بر بازار جهانی فوم در سال 2015 چیره شدند و این انتظار می‌رود تا سال 2026 هم این مهم ادامه پیدا کند و این صنعت پیشتاز در استفاده از پلی اورتان باشد. این میزان از رشد بالا در سهم استفاده از این مواد در صنایع هوافضا و دفاعی، به‌دلیل استفاده از موتورهای پرقدرتی است که انرژی خود را از سوخت‌هایی با ارزش گرمایی بالا تامین‌ می‌کنند که البته در نهایت موجب احتراق بهتر خواهد شد. فوم‌های مهندسی در درجۀ اول به‌عنوان مواد اولیه در ساخت درزگیرها، واشرها، عایق‌ها، و مستهلک‌کننده‌ها استفاده می‌شوند. افزایش میزان فعالیت‌های تحقیقاتی در زمینۀ هوافضا، عامل مهم دیگری است که میزان تقاضای این نوع از محصول را در بازار تا سال 2026 (زمان پیش‌بینی مدنظر) دوچندان می‌کند.

قاره‌های آسیا و اقیانوسیه شاهد سریع‌ترین میزان رشد بازار فوم‌های مهندسی خواهند بود. افزایش مستمر در فعالیت‌های صنعتی و تولیدی برای مصرف‌ خانگی و در عین حال صادرات این مواد تقاضای فوم مهندسی را افزایش خواهد داد.

ریزنمایۀ شرکت‌کنندگان اصلی:

 

براساس نوع شرکت: ردیف اول: 11%، ردیف دوم 33% و ردیف سوم 56%.

براساس نقش و رده: سطح مدیران: 10%، سطح C: 20% و دیگران: 70%.

براساس منطقه: اروپا: 33%، آمریکای شمالی: 25%، آسیا-اقیانوسیه: 25%، بقیه مناطق دنیا: 17%.

 

زمان انتشار مطلب 03 دی 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است