logo

اخبار

طرح بازنگری قانون تعیین حریم برای واحدهای تولیدی در مجلس بررسی می شود

طرح بازنگری قانون تعیین حریم برای واحدهای تولیدی در مجلس بررسی می شود

غلامرضا نوری روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به وضعیت تراکم جمعیتی فعلی و فعالیت های روز جامعه و اینکه وجود قانون حریم با سابقه تاریخی طولانی، عملا دست و پای تولید را درک شور بسته است، افزود: بازنگری طرح قانون حریم برای واحدهای تولیدی و صنعتی در مجلس به زودی بررسی می شود.

وی اظهار کرد: در شهرستان بستان آباد عبور لوله نفت و گاز و آزادراه و جاده ترانزیت و دکل های برق، چندین روستا را به دلیل وجود قانون قدیمی حریم برای سرمایه گذاری و راه اندازی واحدهای اشتغالزایی و تولیدی دچار مشکل کرده است .
وی با بیان اینکه نقش تولید در توسعه زیرساخت های اقتصادی و قطع وابستگی غیرقابل انکار است، اضافه کرد: باید تلاش شود بسترهای لازم را برای راه اندازی واحدهای اشتغال زا و سرمایه گذاری در کشور تسهیل شود.
نوری در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه در بودجه سال آینده برای تولید دانش بنیان توجه زیادی شده است، گفت: طرح تسویه بدهی ارزی شرکت ها از اولویت های مجلس خواهد بود.
شهرستان 90 هزار نفری بستان آباد در 60 کیلومتری شرق تبریز و به دلیل نزدیکی به مرکز آذربایجان شرقی شمار قابل توجهی از واحدهای تولید خرد و متوسط این استان را در خود جای داده است.
زمان انتشار مطلب 01 دی 1399

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است