logo

دستگاه گازگیر

در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی مفید، در رابطه با دستگاه گازگیر خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. اگر بخواهیم به طور خلاصه بگوییم که دستگاه گازگیر چیست و چگونه عمل میکند لازم است بگوییم، دستگاه گازگیر به دستگاهی گفته می شود که برای ساخت انواع اجسام، که از جنس پلاستیک هستند مورد استفاده قرار میگیرد. در واقع پس از اضافه شدن ماده ی ابتدایی به درون دستگاه، گازگیر تمام تلاش خود را برای دریافت نمناکی از آن میکند و سپس، با این عمل باعث افزایش کیفیت و طول عمر جسم پلاستیکی بشود. در واقع این مواد پیش از ورود به دستگاه قالب گیری، باید خشک بوده، پس گازگیر، تمام نمناکی واقع در آن را دریافت میکند و موادی مرغوب تحویل دستگاه قالب سازی می دهد.

دستگاه گازگیر

بشتر بخوانید: دستگاه مواد کش

گازگیر چیست؟

همانطور که در بالا گفته شد، گازگیر یک وظیفه اصلی و بسیار مهم دارد و آن هم از بین بردن حالت نم دار مواد اولیه می باشد. در واقع اگر رطوبت موجود در آن گرفته نشود، کیفیت محصول به وجود آمده به شدت پایین می آید و در برخی مواقع به هیچ عنوان قابل استفاده نمی باشد. با به کاربردن گازگیر، شما میتوانید با هزینه ای کاملا مقرون به صرفه، نمناکی اضافی در محصول را که اگر گرفته نشود کیفیت را به شدت پایین می آورد را دریافت کنید.

نحوه عملکرد دستگاه گازگیر:

به طور کلی شکل ظاهری دستگاه گازگیر شبیه قیف می باشد و این قسمت قیف مانند بر روی دستگاه تزریق نصب می شود. ماده اولیه شامل: پلی کربنات ها، پلی آمیدها، ای بی اس ها و... تا قبل از ورود به دستگاه تزریق، باید تمام حالت نمناکی موجود در آن گرفته شود، بنابراین گازگیری که بر روی دستگاه تزریق تعبیه شده است، باید تمام این رطوبت موجود در این مواد را دریافت کند تا اختلالی در عملکرد مراحل تولید ایجاد نشود. در واقع اگر نمناکی موجود در این موادها گرفته نشود، علاوه بر پایین آمدن کیفیت فرآورده نهایی، شکل ظاهری آن هم دچار مشکل می شود. پس از ریخته شدن مواد به درون قیف، یک سری فن هایی که شامل باد داغ می باشند رطوبت مواد را خشک میکند.

انواع دستگاه گازگیر:

1- دستگاه گازگیر پلاستیک ساده

نمناکی مواد از طریق صفحه های خشک کن و همچنین باد داغ، که بر روی این سبک دستگاه قرار گرفته می شود. پس از رانده شدن رطوبت، این مایع توسط قیف هایی مخصوص به صورت کلی از دستگاه خارج می شود. این دستگاه معمولا به طور کاملا ساده طراحی شده و دارای توانایی کمی برای دریافت رطوبت می باشد.

2- دستگاه گازگیر پلاستیک روتور

تنظیمات این نوع دستگاه کاملا به صورت دستی صورت میگیرد و به هیچ وجه اتوماتیک نمی باشد. بر روی این دستگاه، روتور تعبیه شده است و وظیفه روتور، ایجاد برقراری جریان هوا در دستگاه می باشد. مصرف روتور، می تواند به صرفه جویی در مصرف انرژی بسیار اثر بخش باشد.

3- دستگاه گازگیر شامل هوای فشرده

این دستگاه از نظر ظاهری دارای سایز کوچکی می باشد و فضای کمی را اشغال کرده، همچنین دارای وزن بسیار سبکی بوده و جابه جایی آن بسیار راحت می باشد. این دستگاه شامل هوایی فشرده برای خارج کردن رطوبت از مواد می باشد.

4- دستگاه گازگیر شامل فشار پایین

این سبک دستگاه با ایجاد خلا، دمای بالا را کاهش می دهد و باعث کاهش مصرف انرژی میشود و نمناکی موجود در مواد را در مدت زمان بسیار کوتاه دریافت میکند، در واقع این امر باعث میشود در صرف زمان صرفه جویی بشود.

5- دستگاه گازگیر همراه با باد داغ

باد داغ موجود در این دستگاه، باعث شده تا نمناکی موجود در ماده به راحتی استخراج شود. این سبک دستگاه بیشتر برای موادی که در معرض سرما بوده و دارای دمای پایینی می باشد به کار می رود تا با قرار دادن آن در دستگاه، از پایین بودن دمایش کاسته شود.

انواع دستگاه گازگیر

بیشتر بخوانید: دستگاه تراش CNC

اجزای تشکیل دهنده دستگاه گازگیر:

1- بویلر
2- مدار هوا
3- قیف زرین
4- مدار تفکیک
5- فیلتر بازسازی
6- چرخ خشک کن
7- فیلتر خنک کننده
8- هیتر جریان هوا
9- صفحه خشک کن

مزیت های استفاده از دستگاه گازگیر:

  • قابلیت تنظیم کردن بسیار آسوده دارد.
  • مصرف انرژی بسیار پایینی دارد.
  • پخش حرارت برای مواد به صورت کاملا یکسان انجام میگیرد.
  • خریداری آن کاملا مقرون به صرفه می باشد.
  • در صرف زمان به شدت صرفه جویی میکند.


مزیت های استفاده از دستگاه گازگیر

بیشتر بخوانید: فروش ماشین لیفتراک

نتیجه گیری:

برای داشتن مواد، با کیفیت بالا جهت انتقال آن به دستگاه تزریق و داشتن محصول نهایی درجه یک، حتما باید از دستگاه گازگیر، جهت دریافت خیسی و نمناکی استفاده شود. دریافت خیسی، یک امر ضروری برای حفظ زیبایی ظاهری محصول می باشد.

متخصصان ما در مجموعه یونیکسل، به ساخت و تولید بهترین انواع دستگاه، جهت نو آوری محصولات پلاستیکی می پردازد. یونیکسل، با ساخت دستگاه گازگیر با قطعات استاندار، به تولید محصولات با کیفیت بالا کمک میکند.

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است

کلیه حقوق وبسایت متعلق به شرکت نونگار است